View Single Post
  #1137 (permalink)  
Vechi 22 apr 2010, 23:23:38
dara's Avatar
dara dara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Roseadria - de la grasuta94 la slabuta 68

Citat:
Anterior postat de roseadria Vezi mesajul
Dara, stii cum e la mine ? cind m-apuca benga si sunt DEJA bagata in ceva, tin si eu cu dintii , macar pina ajung la .....ceva rezultate...asa cum a fost pe toamna cind am dat 8 kg jos in 2 luni sau ceva. Ca doar si-atunci am avut probleme, plati , salarii de platit, cecuri , mama dracu.....in fine, cind m-am lasat de cura a fost din prostie nu de stress. Cu Revelionu si Craciunu ca parca nu puteam sa-mi tin io disociata si pe perioada sarbatorilor. A fost chestia ca , eeee , lasa numa citeva zile ca io-s strong si pot sa ma reapuc cind vreau. Asa se intimpla si cu aia care reusesc sa se lase de fumat si se reapuca convinsi ca pot tine situatia sub control. Si alcoolicii ced la fel, si aia cu ierburile...... ca de fapt scinteia din bibilica e cam tot aia......motivele si viciurile is altele dar scinteia tot prin zona aia se aprinde ......
Facui si eu de-asta in trecutul meu bizar...si la un Paste si la un Craciun. Asta e alt aspect, ca nu doar unul ne-a impiedicat sa avem rezultate uneori sau ne-a determinat sa ne ingrasam.
Si cu mancatul noaptea, reusisem 2 luni pe la inceputul anului trecut si incepusem sa ma joc cu 'lasa ca acum pot', 'doar un pic, ca acum controlez, nu e mare lucru'...si pisici, cine revenise la problema...
Ba chiar si cu fumatul am facut-o, nu am fumat la un moment dat 1 an si 8 luni si m-am reapucat ca prostul...initial doar o tigara pe saptamana.
Pe-aici tot de-alea cu 'totul sau nimic' se reactiveaza, cand vedem ca pe undeva totusi am avut o 'abatere' chit ca pare aleasa la momentul ala. Pe undeva o mai interpretam la modul vechi...ca n-au fost lucrurile 100% si continuam...Si 'caderi' sau 'recaderi' or sa mai fie...pana se face antrenamentul si cu alea. ...adica dupa fiecare constatare de-asta invatat cum sa nu facem data urmatoare.

Pupici.