View Single Post
  #118 (permalink)  
Vechi 14 iul 2010, 10:05:04
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile Re: A never ending story...Jurnal Arodoet

Buna si bine ai venit printre noi! De dieta daneza eu nu am o parere foarte buna asa ca nici nu mi-o voi exprima. De ce iti scriu eu tie atunci?
Pt ca dupa ce termini aceste 13 zile de dieta rapida iti recomand sa citesti ceva ce gasesti in Biblioteca "Slabute.ro"
Autorul este Michael Montignac iar cartile sunt 2: "Mananc, deci slabesc" si "Indicele Glicemic". Ultima ti-o recomand sa o citesti prima deoarece e mica si se citeste f. usor. Si cu siguranta te vei regasi in povestea de acolo. E un stil de viata, nu o dieta. Nu te ghidezi dupa cantitate ci dupa calitatea mancarii ingerate.
Sper din tot sufletul sa imi urmezi sfatul, noi avem in http://forum.slabute.ro/dieta-michel...-3953-395.html o doamna care a slabit deja 37 de kg si mai vrea 18. Incepuse de la 140. Si se poate, fara sa te infometezi sau sa renunti la foarte multe. Te pup si multa bafta!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat