View Single Post
  #119 (permalink)  
Vechi 16 sep 2019, 10:50:03
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+

Și să vă spun și cum a fost weekend-ul:

Vineri:
MD: shake proteic
G: o sticluță de Ayran
P+C (16:00): humus, 1 lipie, ceva cărniță de vită cu sos de rodie, o prăjitură în total (1/2 dintr-una și 1/2 alt sortiment)
G: 200g pepene galben

După ce am mâncat prăjitură, evident pe la orele 22:00 m-a chinuit gândul deo nouă porceala; norocul meu că îmi era prea lene să ies din casă la acea oră, așa că m-am îndulcit cu pepene galben.

Sâmbătă:
MD: shake proteic
G: cafea cu lapte
C (18:00) pastramă de berbecuț (fiartă cu bere), mămăliguță și o felie de brânză

Am fost plecată la munte. Am avut intenția să ajung la Babele, telecabina nu mergea și m-am aventurat să urc pe munte cu doar o cafea în stomac. Am rezistat cu stoicism și am refuzat burger cu cartofi prăjiți la poalele muntelui.
Însă, după 30 minute de urcat pe munte mi-am dat seama că este destul de abrupt terenul, iar eu cu tendinita mea ahileană nu am ce căuta pe un astfel de traseu.
Experiența a fost foarte frumoasă, am realizat că nu am o condiție fizică bună (după 5-7 minute de urcat, toți am simțit nevoia de o pauză) și că alpinismul este un sport greu, solicitant.

Duminică:
MD: 2 wasa cu unt, brânză ceddar, 1 ardei gras
P: mâncare de ciuperci, 1 cârnat de casă
G:borș de pește cu mămăligă, 4 gogoși, înghețată.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
adinico (16 sep 2019), lidiuta (16 sep 2019), Michelina (19 sep 2019)