View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 16:13:36
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc si sa nu ma mai ingras

Citat:
Anterior postat de Gia Vezi mesajul
... cat despre dieta incerc sa scot tot..dulciuri nu mananc..paine mananc doar dimineatza o felie si neagra cu 200 ml lapte cu 0%grasime si un gref stors..acum problema e ca ma simt asa fara organizare..nu stiu daca sa tin dieta hipocalorica sau WW...tot citesc si citesc pe forum si nu stiu incotro sa o iau...dar o sa incerc cu cea hipocalorica..sa vad daca ma dumiresc cu caloriile..am vazut ca exista si un calculator de calorii poate asa o sa imi dau seama cate calorii mananc si apoi sa imi fac un program zilnic..sport nici nu mai discutam stiu cat este de important..problema este ca sunt asa intro perioada in care parca nu slabesc orice fac raman la greutatea asta...si am tentatia sa ma sui zilnic pe cantar nu vad nicio modificare si apoi ma deprim..cred ca trebuie sa lucrez si psihicul putin..
Trebuie sa am rabdare si incredere ca o sa reusesc diseara dupa ce vin de la sala am sa ma uit mai in detaliu pe forum la calculatorul de calorii si chiar si pe meniurile voastra sa vad ce as putea sa manac in functie de programul meu si de faptul ca nu gatesc si mai ales ca aici nu se gasesc multe din lucrurile pe care voi le mentionati..sau poate nu le vad eu..multumesc inca o data pentru tot!pup
Bravo, uite ca faci lucruri bune, nu dulciurilor, mai putina paine....
Eu sunt adepta numaratului caloriilor, nu stiu, asa ma simt safe, cand stiu ca nu am depasit 1200 de kcal ma simt implinita, stiu ca totul va fi bine, e nevoie de timp si sigur voi slabi

Acum depinde de fiecare, unora nu le plac caloriile si adopta regimuri gen ww sau atkins, ...

Da, avem un calculator de calorii care iti usureaza tare mult munca, in plus iti spune si unde ai sarit calul. mai poti adauga si activitatile fizice si vezi cate calorii consumi in timp ce faci sport

Dupa care, cantarirea o faci o dapa pe saptamana, in restul timpului uiti de cantar, ca si cum nici nu ar exista

Chiar daca produsele pe care noi le mancam nu le gasesti in Olanda, ai optiunea sa adaugi chiar tu alimentul consumat, ai optiunea adauga aliment

In mare, nu trebuie sa iei ca ceva batut in cuie ce mai papa fetele, incearca s ate ghidezi mai degraba, de exe: daca e branza de vaci dietetica nu stiu ce firma romana, tu cauta la voi branza de vaci cu mai putine grasimi chiar daca e alta marca ...

Spor la sala

Pupicei
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii