View Single Post
  #1209 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 18:17:37
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Nicolleta

Citat:
Anterior postat de nicolleta Vezi mesajul
Sunt putin dezamagita,nu prea socializez !Sunt impresionata ca foarte multe persoane desi sunt foarte slabe ,tot mai cocheteza cu diverse diete.Asta ma face sa ma intreb de ce?Oare daca este un mod de viata de ce sa mai abordez o dieta?Nu vreau sa ma descurajez,sau sa devin prea sensibila la afimatii de genul"la varsta ta".NU MA SIMT DELOC BATRANA ,chiar daca asta se sugereaza poate prin aceasta afirmatie,dimpotriva mi se pare ca e varsta cand ma simt implinita si chiar cu mari idealuri...Vreau sa-mi refac silueta si sa ma pot simti bine in pielea mea.Poate ca nu sunt intr-o pasa buna,poate ma asteptam la mai mult din partea colegelor de suferinta,nu stiu...nu stiu, imi cer scuze!!!!!!!
Eu cand ti-am scris "la varsta ta" am specificat ca este vorba de dieta dukan, si da, la varsta ta ar face carente imense in organism.
Pentru ca exista o predispozitie mai mare de a dezvolta osteoporoza decat la 20 ani, din cauza aportului crescut de proteine si scazut de carbo.

Nu am nici o problema cu varsta, sunt slabute care sunt trecute de 60 ani, deci cu mult peste tine, si sunt foarte mandra ca si la varsta asta isi dau interesul si vor sa fie in forme.

Era un sfat de bun simt, nu castig nimic din faptul ca imi dedic timpul liber sa ajut pe oricine vrea acest lucru, dar imi pare rau ca ai abordat asa, pe viitor o sa imi impart timpul liber intr-un mod mai folositor pentru slabute care chiar vor sa schimbe ceva.

Si ca sa socializezi este nevoie de prezenta ta aici, sa fii activa, doar nu putem vorbi de unele singure si tine dieta in locul tau.

Slabit inseamna organizare si munca, si in special STUDIU. Studiu despre alimentatie, studiu despre sport....

Trebuie si tu sa iti dai interesul.

Sunt peste 10 000 slabute in comunitate, si daca fiecare dintre voi nu isi da interesul si sa vrea sa schimbe ceva, atunci cine sa o faca?!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 27 sep 2010 at 18:22:00.