Subiect: Inceput...
View Single Post
  #128 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 11:40:34
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Inceput...

Citat:
Anterior postat de melidi Vezi mesajul
Buna dragele mele slabute! Dupa o sarcina in timpul careia am acumulat 32 kg iata-ma si pe mine in randul vostru...sper ca voi avea puterea necesara sa revin in limitele normalului.Am o fetita de numai 5 luni si inca alaptez...dar in aceste 5 luni nu am slabit mai nimic de cand am nascut.Am incercat sa nu mananc seara si sa ma privez de paine...dar probabil nu a fost indeajuns...Acum am inceput sa mananc mai putin siam eliminat dulciurile si carbohidratii din alimentatia zilnica, sper sa vad rezultate si deasemenea nu stiu cum sa-mi pastrez productia de lapte...Nu stiu cum sa impart dieta cu alaptatul insa nu ma mai suport atat de grasa.Cred ca voi ma intelegeti pe deplin.Va sarut!
Bun venit printre noi Melidi

Felicitari pentru bebe si multi, multi ani fetitei tale

Ai un as puternic in mana - alaptatul.
Iti recomand sa citesti jurnalul lui Jolye http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ye79-3256.html, si ea alapteaza, a slabit foarte mult fara sa tina o dieta anume, doar avand grija la ce pune in farfurioara

Eu zic sa nu fii acum panicata, cea mai importanta ar trebui sa fie sanatatea copilului tau, dar desigur poti sa ai grija in paralel si de tine, eliminand alimente care nici tie si nici fetiteti nu aduc nimic bun.

Ai sa vezi ca totul va fi bine
Inca o data multa sanatate fetitei tale iar tie spor la alungat kilograme
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat