View Single Post
  #1281 (permalink)  
Vechi 27 nov 2013, 10:53:18
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Meniu 25.11
MD: omleta cu telemea si ceapa verde, un copnel de pui fiert si afumat
o cafea mare cu lapte si indulcitor
Pranz: piept de pui la cuptor umplut cu branza de vaci, chimen si rosii deshidratate, brozzoli fiert cu ulei de masile, usturoi si chilli
Gustare: un iaurt mare de baut zuzu, 15 migdale, un morcov mic
Cina: ca la pranz + o felie de cas de vaca

Sport: 40 min CHLX

MEniu 26.11
MD: lapte prins cu cereale integrale cu fructe uscate si coacaze rosii congelate
G1: biscuiti dita cu fibre, fara zahar
Pranz: chiftelute de pui la cuptor cu broccoli si conopida fiarta cu usturoi si ulei de masline (am ramas fara bani si mai am niste broccoli si cocopid in frigi, deci tre sa le termin )
G2: cativa biscuiti dita, un morcov crud, un mar mare
Cina: salata mare din spanac, morcov, radacina de patrunjel, sfecla rosie, hrean, castravete, hering marinat, scurs si spalat de ulei, masline negre, avocado, zeama de lamaie si putin ulei de masline

Sport 110 min: 60 min fitness (la aparate am lucrat doar la cele ptr picioare, piept si triceps, in rest am lucrat cu bara EZ, cu gantere si exercitii pe fitball ptr abdomen.. nu mai lucrasem pana acum pe fitball, mi se pare mega killer sa incerci sa iti tii echilibrul, stand cu picioarele pe minge si sa incerci sa aduci picioarele in fata, drepte, in timp ce iti ridici bazinul, pike-to-plank se numeste miscarea..)
- 50 min zumba stiu ca zumba e easy peasy, dar o sa fac o data pe sapt, ptr ca ma relaxeaza si e fun
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
danyella2008 (27 nov 2013)