View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 08 mar 2009, 23:02:06
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de DonHacker Vezi mesajul
In primele 2 luni am dat 20 kg.
Restul au mers,bineinteles mai greu
In primul rand am mancat multe legume,peste,pui preparate in aburi.FARA cartofi,paine si paste !
In primele 2 luni a fost mai strict regimul,in rest am mancat cam tot ce am dorit,dar in limite rezonabile.
Am bagat f mult in acesta perioada crispy strips+sos de usturoi
Bauturi racoritoare f rar.
Apa plata am baut ori de cate ori am simtit nevoia.
In rest ... foarte multa miscare : alergat,inot,sauna de vreo 2-3 ori pe saptamana.
Felicitari! Inca un om care a ales sa isi schimbe stilul de viata, cum spunea una din membrele noastre, o dieta are un inceput si un sfarsit, un mod de viata este pentru totdeauna, si ii dau dreptate. Tu asta ai facut, ti-ai ales un mod de viata.

Felicitari inca o data pentru reusita ta. Si barbatii pot daca vor

Citat:
Anterior postat de DonHacker Vezi mesajul
Multa lume m-a intrebat daca ma simt slabit,sau daca am avut stari de voma,greata etc,raspuns:NICI VORBA ! Ma simt mult mai bine . Un mic exemplu : in prima zi cand am inceput regimul,nu pot sa numesc regim,ci mi-am schimbat modul de viata (28 iulie 2008) am fost sa alerg pe o pista in Baile Felix,si nu am putut ajunge la placuta de 200 m ,iar acuma alerg linistit 3 ture (de precizat,o tura are 1 km).
Daca slabesti, nu inseamna ca te simti slabit daca te infometezi te simti slabit, daca o faci cu cap e numai de bine

Si eu cand eram mai durdulie, 100 m si deja gafaiam, dar incet incet am facut progrese Este un lucru foarte bun sa faci miscare, te simti mai vioi, cu pofta de viata

Citat:
Anterior postat de DonHacker Vezi mesajul
Apropo,
LA MULTI ANI TUTUROR FETELOR
Multumim frumos
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii