View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 19 mar 2009, 13:52:37
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Ioana Vezi mesajul
Am cantar dar nu indraznesc sa ma urc pe cantar,drept sa-ti spun.Eu am mancat dimineata un covrig cu un pic de gem de capsuni si un mar,nu beau cafea si nici ceai,nu-mi plac,am baut apa si la pranz am mancat un snitel cu soia si o rosie,si 1/2 l apa plata.Am langa mine vreo 2 mere sa le mananc pana diseara,iar in seara asta chiar nu stiu,aseara am mancat o grefa.Ma jur ca nu mananc mult dar vezi tu ca nu reusesc sa dau jos de pe mine,imi vine sa mor.Te pup si ai grija de tine.O zi buna.
Ioana, ai o abordare un pic gresita.
1. Nu este bine sa maninci putin, un regim normal de slabit, inseamna nici prea mult nici prea putin, inseamna echilibru in toate, adica pe parcursul zilei, incerci sa iti formezi un obicei din a minca regulat la niste ore, in farfurii de dimensiuni medii si sa te ridici de la masa cand tu ne simti inca de tot satula.

2. Un regim trebuie sa iti furnizeze necesarul de vitamine, nutrienti, minerale si calorii pentru a putea trai si nu supravietui. Vezi care e problema, s-ar putea intr-o zi sa clachezi, pentru ca te-ai infometat si ai facut foarte multe restrictii, o sa te simti din ce in ce mai frustrata ca nu reusesti desi maninci putin si vei renunta la dieta.

3.Este o intrebare. Gemul este cu zahar? Covrigul este facut de tine sau cumparat din comert. Daca din comert, foarte rau, pentru ca are margarina, zahar, drojdie si de restul nici nu mai zic. Deci exclus intr-un regim de slabit.

4. Din cate imi dau seama cred ca tie ti-ar prii mai bine un regim de genul Weight Watchers, l-a tinut un membru de-al nostru si a slabit 42 kg. Uite aici este link-ul http://forum.slabute.ro/a/, citeste un pic, sunt sigura ca iti va placea. Poti sa maninci exact ce iti place dar respectand numarul de puncte pe o zi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat