View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 27 aug 2009, 13:09:02
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Bicicleta eliptica vs Bicicleta magnetica

Citat:
Anterior postat de lia_popescu Vezi mesajul
Eu am o bicicleta eliptica. Am primit-o cadou de la sotul meu. A costat acu 2 ani 450 lei. Acum e mai ieftina. Te solicita mult mai mult decat una magnetica sau una normala de mers pe strada (am si asa ceva, dar merg cu ea doar in week-end cam 30 de km). Indicatorul de la ea imi arata ca reusesc sa fac 9 km in 30 de minute şi consumul de calorii este de doar 100. Nu stiu cat de bine arata, dar dupa efortul pe care il depun (ma dau de pe ea uda fleasca), mi se pare cam putin.
Buna Lia

Si eu de curand mi-am luat o eliptica, si are caloriile pe ea, ei treaba e ca nu sunt adevarate valorile pentru ca ea calculeaza la o greutate de 70 de kg, si eu am alta greutate.

Dar, avem un mecanism care iti zice sigur cate calorii arzi, il gasesti aici: Consum de calorii, vezi ca ai acolo mai multe tipuri de eliptica

Si mie mi se par cam putin 100 de kcal la 30 de minute
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat