View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 16:58:01
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Nu e stricat. Trebuie sa imi fac niste poze sa vedeti intregul Sunt foarte deformata in zona abdomenului, am peste 90 cm in talie si se vede foarte urat. Falcute am avut de cand ma stiu indiferent de cat de slaba eram, dar totusi deja e cam exagerat. Arat ca un mic porcusor E foarte aiurea faptul ca te deformezi atat de usor si iti trebuie atat de multa munca sa iti revii. De cantarit mereu am cantarit mult pentru ca sunt destul de inalta - 178 cm - si am oase grele. Oricum niciodata nu am avut greutatea asta si ma simt si rau, respir mai greoi, ma simt mereu fluffy, ma enerveaza ca nu mai intru in rochitele mele
Poate ca daca nu as fi fost toata viata mea slaba nu mi s-ar fi parut asa o tragedie, dar cand stiu ca am putut arata intr-un fel anume ma face sa imi doresc sa revin la dimensiunile mele normale.

Va multumesc fetelor pentru incurajari si sfaturi. Vreau in primul rand sa slabesc. Am incercat sa fac pillates, dar doamna instructor m-a sfatuit sa merg intai la sala sa slabesc si dupa sa vin la ea pentru mentinere si tonifiere. Ceea ce nu stiu eu e daca fitnessul ajuta si la slabit, si nu doar la tonifiere? Am intrebat si unii mi-au spus ca greutatile ajuta si la slabit, altii ca doar dupe ce slabesti e bine sa te apuci si de greutati. Sunt total bulversata!
Ahamz, deci tu pui in zona taliei.
Pentru ca dupa picioare nu mi s-a parut deloc ca ai avea ceva in plus.
Noroc de inaltimea ta. Ce te invidiez

Lasa ca pana la vara vei incapea iar in rochitele tale.
Daca e asa cum zici tu, atunci pentru tine sunt de preferat, stepper-ul, abdomenele simple, apoi alea in cruce, si mai e un aparat care te roteste in dreapta si in stanga si trebuie sa ii opui rezistenta, nu stiu cum ii spune. Poate ne ajuta Crok. El e mai des pe la sala ca mine.
Mai este si step aerobicul care are exercitii pentru zona taliei foarte bune.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii