View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 17:49:12
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: As vrea sa slabesc vreo 12kg

Citat:
Anterior postat de Minunka Vezi mesajul
Multumesc pt incurajari, Slabuta! Ti-am citit jurnalul pe alocuri insa as avea o intrebare: chiar ai slabit 1 kg/sapt doar reducand dulciurile, grasimile si fainoasele, bineinteles totul insotit de sport? Si rezultatele sunt vizibile dupa prima saptamana? Ca eu am mai incercat diete la 1200 kcal/zi + sport, insa dupa o sapt acul cantarului nu arata nici o schimbare! Si de ciuda....m-am dus sa mananc "ceva dulce" ! Probabil ca trebuia sa perseverez si sa nu ma descurajez asa usor, insa asa cum am spus, stau foarte prost la capitolul vointa.......
Buna Minunka

Unde anume ai citit ca am slabit 1kg/zi? Ca am trecut prin multe diete si mi-am povestit multe experiente din domeniul slabitului in jurnal si ca sa iti raspund corect spune-mi la ce perioada te referi.

Oricum, efectele unei diete nu se vad in cateva zile, corpul nu are timp sa reactioneze asa de repede.

Dieta si slabit inseamna schimbarea obiceiurilor alimentare pe o perioada lunga de timp nu cateva zile
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii