View Single Post
  #131 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 17:42:23
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de syyylviuta Vezi mesajul
Sunt si eu pe aici, doar ca imi ia ceva timp pana studiez site-ul si ma prind ce si cum...
Eu ador WW, stiu dieta din 2003 cand am tinut-o prima oara si am slabit 10 kg in 2 luni. A fost foarte usor, dar dupa cand am incercat-o din nou n-am mai avut vointa. Acum iata-ma cu 2 copii si 30 kg in plus fata de perioada respectiva, si nu ma mai suport.
Am inceput din nou sa o tin, mai ales ca am descoperit ca daca alaptez am voie cu 10 puncte mai mult, adica mananc 34, si imi satisfac astfel toate poftele. Nu mai sunt tentata sa calc stramb, caci mananc si ciocolata si lasagna si ce mai doresc si culmea mai si slabesc! De aia ador eu dieta asta!!!
Silvia am citit si dincolo, la subiectul cu "dupa sarcina" si imi cer scuze, initial am inteles ca vei manca exact numarul de puncte care nu includeau si alaptarea si de aceea m-am grabit sa te atentionez

Cu 10 puncte in plus e bine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat