View Single Post
  #1315 (permalink)  
Vechi 01 mai 2012, 09:30:08
eliza david's Avatar
eliza david eliza david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: lowcarb
Date: 164cm, 59.6kg
Mesaje: 2.578
Aprecieri acordate: 191
Am fost apreciat(a) de 497 ori in 360 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)

Citat:
Anterior postat de alinutzik Vezi mesajul
Neata fetelor, sa aveti o zi frumoasa !

Eu ieri am fost la un prieten la un gratar si am ramas si peste noapte. Am lasat naibii prajiturile acasa, bucuroasa ca acolo o sa fie si niste mancarica "neinterzisa" pentru mine.

Am mancat piept de pui, am ignorat muntele de cartofi prajiti din fata mea, toate bune si frumoase. Si, stand mai mult acolo si vazand ca toata lumea manca inghetata, ciocolata si alte nebunii, pana la urma am cedat si am mancat si eu salam de biscuiti si vreo 4 eugenii. Si am baut si 2 beri.

Nu sunt mandra de mine, sunt usor dezamagita. La sfarsitul saptamanii ma voi cantari iar si in functie de ce spune cantarul, voi hotari daca intru la faza 2, sau mai bag inca o saptamana de faza 1. Sper sa imi gasesc cu adevarat motivatia de dinainte si pana in august sa ajung sa arat asa cum mi-am dorit dintotdeauna.

Va pup si va doresc multa ambitie, sa nu cedati, sa mergeti mai departe !
Hi! Pana la urma tu decizi daca vrei sa termini o data cu slabitul sau daca vrei sa te tot taraganezi asa. E foarte greu cu mobilizarea si cu ambitia asta.... Si eu tot vreo 5 kg mai am de slabit si ma chinui de un an. Parca nu vor sa se duca. Nu stiu ce naiba... adik stiu ca gresesc, dar parca m-am mai si saturat de atata dieta si lucruri interzise. Hai sa ne ambitionam mai mult si sa nu mai gresim saptamana asta deloc. Vrei? Nimic, nimic. Si eu in weekend am dat-o in bara cu niste mamaliguta, vreo 2 bucatele mici de placinta cu branza si vin Asa pateam si data trecuta cand am tinut dieta, tineam toata saptamana si in weekend, parca ma lovea ceva. Parca n-ar fi fost tot zile normale Am mai incercat de-a lungul anului sa mai tin, dar n-am mai avut ambitia necesara. Acum o parte din ea a revenit. Macar o saptamana tre sa reusesc
__________________



jurnal de primavara
Răspuns cu citat