View Single Post
  #134 (permalink)  
Vechi 03 mar 2010, 20:36:11
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!

Citat:
Anterior postat de nicol Vezi mesajul

Eram la scoala si mi sa facut foame si nu aveam niciun mar la indemana si am luar 2 covrigi de aia buni si calzi...ahhh:X:Xyamydar de maine nu mai pap
Slabuta as vrea sa tin o dieta dar nu stiu pe care,una care sa fie eficienta intr-adevar sa pierd macar 1 kg pe saptamana.Eu tin o dieta dar asa normala ca tin si post si na!
Nicol, eu raspund la toata lumea, voi sunteti mii, eu sunt una, asa ca raspund in ordinea in care vin intrebarile.

Nu trebuie o anume dieta, Dieta X sau Dieta Y, pentru ca la tine s-ar putea ca acele diete sa nu mearga, doar nu ai organismul la fel ca al meu. Intelegi?

Cea mai buna dieta, este cea personalizata, in care incluzi doar alimentele sanatoase si scoti tot ce e nociv si nu face bine la silueta.

Mancand alimente sanatoase (vezi aici care sunt: Principii generale în regimurile de slăbit - Slabute.ro Regim alimentar de 1.200 calorii - Slabute.ro Dieta de 1400 calorii ) in limita a 1200-1400 kcal, combinat cu sport, sigur vei slabi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii