View Single Post
  #1362 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 22:09:09
dara's Avatar
dara dara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Nici eu nu stiu exact de ce nu e voie. Dar nu ma refer numai la branza de vaci. Exista mozzarella degresata, branza topita (pt cine mananca asa ceva) sau telemea light. Nu trebuie sa aiba 0% grasime ca sa fie permisa, ci sub 21 de gr (parca) de grasimi ca sa fie permisa.

Si gandeste-te cate grame de carbo iei din 500 de gr de iaurt, sunt cam 15-20, depinde de ce iaurt alegi. Pt un regim low carb nu e chiar de colea. Si daca depasesti deja treci limita cu mult. Si au aproape aceleasi gr de carbo cat au de proteine.
Asta cu 21 g am vazut pe forum, dar nu am gasit si in alte parti, dar asa am facut. Mozzarella degresata n-am reusit sa gasesc, adica sa zic pe la un 10 g, nu spre 21 g.

Daca asta e cauza (nu stiam daca nu e altceva, ceva ce imi scapa mie) pot sa mai reduc din restul de carbohidrati numai sa mananc iaurt sa zic, ca mai scap de durerile de intestine si de balonare, fatza de restul alimentelor. Cu iaurtul mi-e cel mai ok la stomac si intestine.

Stii cumva care e limita la carbohidrati pe zi la faza 2?Sau la low-carb in general? Merci frumos.