View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 25 feb 2009, 00:49:46
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de monix Vezi mesajul
Buna fetelor....si eu ma chinui de multi ani cu dietele! Am incercat de toate si toate au functionat, dar am o problema cu mentinerea! Slabesc intre 15-25 de kg in 6-8 luni si apoi incep sa pun 1-2 pe luna, ma descurajez, incep sa mananc ffff multe prostii si pana la urma in maxim 1 an ajung de unde am plecat!
Sigur ca de data asta sper sa fie diferit...mai ales ca in ultimii ani mi-am mai schimbat din obiceiuri si nu mai mananc prostii decat in perioadele de ingrasare! Anul asat am debutat cu dieta Daneza pe care am reusit s-o tin doar cateva zile (mare prostie de dieta) pentru ca eram disperata de foame si nici nu puteam dormi! Dupa ce am renuntat m-am apucat sa citesc cartea lui Montignac si acuma incerc sa-l urmez...zic incerc pentru ca mai fac si abateri. Intr-un fel nu ma deranjeaza aceste abateri f tare deoarece spre deosebire de alta data nu ma mai grabesc sa slabesc si doar incerc sa-mi schimb obiceiurile, sa fac alegerile corecte.

Cred ca v-am impuiat capul destul cu toate "slabiciunile" mele, promit ca in viitor sa fiu mai constructiva.

Bine te-am gasit si pe tine monix !
incet incet ne strangem mai multe care vor sa scape de kg deci e bine, pentru ca vom putea sa ne motivam una pe alta

noi toate am tinut diete care au dat rezultate, si tot toate am avut probleme cu mentinerea. ce sa-i faci asa suntem noi femeile. nu rezistam tentatiilor. dar de data asta ne-am promis ca ne tinem pina la capat si nu cedam. eu ma apuc de maine sa urmez dieta scarsdale, mi se pare foarte buna, mai mult e un ghid al meu in alimentatie. daca sunt in pana de idei la capitolul alimentatie ma mai consult cu ea. asa ca de maine va invit la mine in jurnal. am de gand sa va tin cu toate la curent

monix, important in faza de mentinere este sa nu te scapi la tot ce nu ai mincat cand ai tinut dieta, practic strici munca ta de jumatate de an sau uneori chiar un an si pentru ce? o prajitura sau doua? nu merita. gandeste-te ca vrei sa fii frumoasa si atragatoare, pe mine ma mai motiveaza gandul ca la 50-60 ani sa arat inca tanara si in forma ca fetele de 20 asa ca nu vreau sa ma ingras pina atunci si sa imi stric placerea de a ma simti bine in corpul meu si la 50 de ani

Si Teodora tine Montignac, iti poate spune ea ce a facut, ca a slabit cu aceasta dieta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii