View Single Post
  #150 (permalink)  
Vechi 20 apr 2017, 00:50:11
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Alergia e acolo, dar ne-am adaptat foarte bine. Sunt o fericita ca mananca amandoi carne cu drag, peste, oua nici nu mai spun... cred ca de fpt mananca mai bine decat alti copii care mananca lactate. In loc de nuci mananca seminte, chiar e ok!

L.e. plus fasole, mazare, hrisca, quinoa, multe fructe, mare prte din legume, chiar sunt o norocoasa
Si al meu papa bine , dar parca totusi mi se face inima mica cand ma gandesc cum va fi la cresa sau in concedii alaturi de copii fara alergii..

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Succes, Andra, cu dieta!
Multumesc Lidi! Si tu ai facut ceva schimbari? tot in jos merge cantarul tau. :*

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
Mult succes Andrada cu Dukanul, daca iti plac proteinele!! puneti un scop clar si nu te abate cu alte tentatii; am cochetat si eu cu Dukanul acum vreo 4 ani, dar atacul nu l-am putut tine decat 3 zile, ca e drept ca eu sunt mai mult cu "pascutul" ...SUCCES SI MULTA SANATATE !
Sincer nu sunt nici eu mare carnivora , dar faptul ca pot manca lactate si oua ma ajuta. Plus ca vreau ceva rapid si nu exista mai rapid decât asta ... Am mai ținut si eu ..dar mereu dadeam cu bata in balta si astfel prelungeam dieta pana mi se scarbea ... Acuma gandesc asa: cu cat sunt mai stricta cu atat pot introduce mai repede si alte alimente ... Plus ca o sa ajung sa prețuiesc mai mult legumele si fructele ... DOAMNE AJUTA!

Spor la slabit si voua fetelor!

Meniu a2a zi (Atac)

-Cafea cu lapte + iaurt 1,5% combinat cu quark 0%+chia
-muschi file 2% + crema branza 2%+ zeama de la ciorba de perisoare
-Iaurt 1,5% + branza 2%+2 oua + 1lg si jumate de tarate de ovaz(=mamaliga dukan)

A mai trecut o zi
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Acest membru apreciaza mesajul lui AnDrAdAxl:
danyella2008 (20 apr 2017)