View Single Post
  #151 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 23:47:08
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Citat:
Anterior postat de madalina89 Vezi mesajul
pai..daca asa e dieta..nush...cat sa mai si mananc ..eu ma satur...sa zic asa...si e deja aproape joi si nu ma simt in nici un fel...
si chiar nu trisez

azi iar am rezistat mancarii nesanatoase.am niste colege la facl care mananca foarte multsi baga in ele tot felul de prostii((aveam un proiect si am mers la o colega acasa, fata si-a facut cartofiori prajiti cu cascaval,chestii murate , mancat si cealalt fata,si la vreo 3 ore mai tarziu li s-a facut foame si si-au luat kebap cu cartofiori si tot chestii grase)...eu am fost cu ele ...si mi-am cumparat un ananas...am papat cateva feliute si m-am saturat...nu mai zic ca si-au luat si mars...parca toata lumea e impotriva mea.nu pot sa zic ca am pofta aia maxima,nebuna...dar pana si pr meu si-a pregatit acuma spaghete cu carne...in fine...eu am prietenele mele ...pe ziua de azi...feliuta de paine, 1/2 grepf, cele 3 rosii , un castravete, o conserva 150g ton si pt seara cele 120g carnita pui...a si sa nu uit de magnificul ceai si prea buna apita
Ideea era sa mananci cantitativ mult, pana te saturi, nicidecum sa nu stai infometata
Asta e ideea acestei diete.


Citat:
Anterior postat de Poofy Girl Vezi mesajul
Dar'ar Domnu'!

Micu' meu dejun de azi e ce am scris în postul anterior. M-o mirosit broccoli cela că nu aşa era dieta şi m-o alungat la baie imediat după aceea. dar măcar a fost bun.

Am o nelămurire.
Eu când îmi fac meniul, pe lângă minunile consumate, mai trec şi consumul de calorii, ce-am făcut mai important (nici chiar spălatul pe dinţi, deşi e trecut acolo...şi deşi mă spăl pe dinţi ). Respectiv, 600 de minute de lucru la PC în fiecare zi. Că doar asta fac!
Fără să trec activităţile, îmi spune că am şanse să slăbesc 1 kil pe lună doar cu ce mănânc. Trecând şi activităţi (că doar nu stau în pat toată ziua - ba chiar şi aşa aş consuma calorii), îmi spune 7 kg/lună. E corect cum procedez sau e vreo eroare pe undeva/n-ar trebui să-mi trec şi activităţile?

Consumul de calorii a fost o binecuvântare pt mine să-l găsesc aici.
Cât am fost mică şi debilă, mai ţineam diete de genul 500 calorii pe zi şi nu mâncam decât 2 portocale toată ziua. Că de, să nu trec de cele 500 de calorii. Nu ştiam ce pierd, lol!

Ca sa te lamuresc cu consumul,
Daca atunci cand stai la calculator il "storci" creierii cam job de programator sau web sau graphic designer atunci da, restul sunt activitati usoare la pc.

Somnul nu se trece, doar daca nu ai dormit si la amiaza, cel de noapte e inclus in metabolism bazal.

Mai zi-mi ce activitati ai adaugat si te lamuresc
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat