View Single Post
  #1520 (permalink)  
Vechi 17 feb 2012, 10:09:11
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Oana, daca zici tu ca e ok mi-a mai venit sufletul la loc. Eu am citit ca snitelele de soia au 26g carbo si 23 de proteine si cu omleta mea (in ulei de masline) ma gandeam ca am dat-o in bara. Eu la MD (7:15) am fost cuminte fulgi de ovaz cu iaurt si 2 batoane cu mere (apropo ma bat cu mama pe ele; sunt singurele care i-au placut din toate retetele monti), iar la pranz ultima portie de pastai cu pui (in sfarsit) si ultima portie de supa de linte (de asta inca nu m-am saturat asa ca maine facem din nou). La cina cred ca fac iar paste cu busuioc ca imi plac.
Spor la treburi slabutelor!
Ma bucur ca ti-au placut batoanele si tie si mamei...Asa-i ca-i buna si supa de linte?Paste eu inca nu am facut(am facut,dar pt. ai mei,deci nu Monti)...
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
neata la fete
am facut si eu ochisori, odihnita nevoie mare ca dorm de aseara de la ora 1. adica am dormit 12 ore.........
dar gata cu somnul, ca e o zi noua azi
tocmai am papat o portocala, imi pun si de o cafea cum va termin de scris, si inainte sa continui cu MD fug pana lamvreo 2 magazine aici pe langa mine, sa-mi iau un cantar de bucatarie daca gasesc.
revin in o ora sa va soun ce am facut
Sa il stapanesti sanatoasa,ca am vazut ca ai cumparat!
Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Slabutelor daca fac o mancarica de mazare cu suc de rosii si carne de manzat e ok? sau nu trebuie sa le combin pe acestea 2?
Da,e ok!
Citat:
Anterior postat de madanuta Vezi mesajul
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru!!! Azi am avut programul cam dat peste cap... si nu cu voia mea! Cert este ca am ajuns acasa pe la ora 17, desi stiam ca voi ajunge muuult mai devreme.
Am avut MD obisnuit (fulgi de ovaz cu lapte degresat), pe la ora 14 am gustat o crestatura de telemea, o felita de muschi file si o maslina (nu eram acasa, am fost cumva obligata sa gust), iar cand am ajuns acasa (deci pe la 17.15) am mancat ciorba de vacuta si o felie de telemea.
Pentru ca am inteles ca e voie imediat, acum ciugulesc cateva capsuni. Ce ziceti, mai pot sa mananc eu ceva azi? Si daca da, cam ce-as mai avea voie si dupa cat timp? Asta era dilema!
Va pup pe toate!
Deja Ame te-a lamurit!Spor la slabit!
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul

ma enerveaza doar ca aici nu exista optiunea mai ieftina. nu imi pare rau de cat am dat pe el.
pana la urma l-am luat, e de la dr Oetker, am 5 ani garantie la el, cica. si merge cu baterii normale, creion.
am ochit in schimb un aparat de gatit cu aburi care nu e scump, insa acuma nu am bani si pentru el. abia astept, sper numai sa nu fiu dezamagita si sa-l arunc in ceva colt
E bun acel aparat la abur,doar ca eu una de ceva vreme nu l-am mai folosit si zace exact cum bine ai spus: INTR-UN COLT!!!
Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Buna sa va fie inima fetelor
Mi-a fost cam lene sa scriu in ultimele zile
Meniu azi:
MD: Omleta cu seminte de dovleac, in, susan (putin prajite inainte) si cascaval (O nebunie,,,poate daca ma port frumos imi face iubi si maine ) langa muraturi de casa
G: Compot de fructe - am facut aseara pana la urma, Am taiat 3 mere, 3 pere si una din gutui, curatate toate, si le-am pus la fiert in 2 l de apa cu scortisoara si cuisoare si 3 linguri de fructoza, uhhh asa bun a fost....
P: Orez brun cu legume - banuiesc ca nu a fost chiar de faza I nefiind orez salbatic, da imi era dor de el
G: Clementine
C: Supa crema de linte
Sa aveti o seara minunata
Pai sa nu iti fie lene sa ne scrii...

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Azi am dat de ceva retete Monti, ce ziceti sa postez in fiecare zi una sau doua si sa va dati cu parerea daca sunt conforme?
Asteptam retetele!
Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
Buna seara fetele! Ce mai faceti?
Astazi am gatit, am facut salata de pui, pentru iubitul meu(ca m-a zapacit)poate am sa gust si eu maine si ciorba de pui a la grec.
Cum sunt cu maseaua asta ....de ma termina,nu am apucat sa mananc cine stie ce...
MD: iaurt cu gem de visine dietetic
P: 2 oua ochiuri romanesti (adica cu putina ceapa calita si un pic de bulion conform) cu o rosie si ardei capia
C:nu am apucat sa mai mananc nimic, nu imi era foame deloc...dar mai devreme putin am papat si eu 2 napolitane stiu...stiu...nu a fost bine,dar nu stiu ce s-a intamplat cu mine, pur si simplu m-am trezit mancand si atunci m-am oprit
Va pupic si sper ca maine sa am o zi mai buna!
Ai patit-o cu napolitanele tocmai din cauza ca nu prea ai mancat...Sper ca esti mai bine cu maseaua si ca te-ai pus pe mancat asa cum se cuvine,ca sa nu mai faci prostioare...
Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
slabutelor am slabit 1 Kg. Mi-am luat inima in dinti si m-am suit pe cantar (chiar daca am mancat 3 batoane cu mere dupa cina - stiti voi cand am gresit)! Voi fi cuminte pana vinerea viitoare, poate mai pierdem 1 kg.
Felicitari!
Citat:
Anterior postat de danielaslim Vezi mesajul
neatza ce mai faceti??
eu sunt racita cobza!cu tot tacamul....frisoane.temperatura,durere de cap
la md cred ca am mancat bn...
md:30gr fulgi de ovaz
lapte
o felie de paine de casa conforma cu faina de secara si SM
putin gem conform
e bine?
Sanatate multa!
Eu nu ma pronunt vis-a-vis de meniul tau ,ca nu ma pricep in situatia ta ce e bine si ce nu...Dpdv Monti e ok,daca asta vroiai sa stii...
Răspuns cu citat