View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 18:03:07
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...

Citat:
Anterior postat de blavinia Vezi mesajul
Multumesc mult de tot pt sprijin.Nu pot sa spun ca am un meniu bine stabilit si stiu ca este o greseala. Dimineata mananc f rar si automant cand ajung de la facultate as manca tot ce gasesc in frigider. de cateva zile am renuntat la paine, suc cu acid.M-am uitat peste dietele pe care mi le-ai sugerat.Ai avea vreo sugestie pt mine cum sa arate meniul?
Buna Lavinia
Pentru putin, vrem sa te ajutam si pe tine in aceasta lupta

Micul dejun, pana nu va fi consistent, nu te vei putea organiza si foamea te va apuca la ore la care ar trebui deja sa mananci mai putin sau chiar deloc

Fa un experiment si mananca intr-o dimineata mai consistent sa vezi ce satula vei fi

Nu iti pot da un meniu fix, fiecare slabuta de aici isi face propriul meniu, respectand regulile dietei, numai tu stii ce alimente iti plac, tu stii cat iti trebuie sa te saturi.

Pana nu te vei pune singura la treaba, nimeni pentru tine nu o va putea face, de aceea incepe prin a studia acele diete sa vezi care ti se potriveste cu gusturile tale si de acolo vei deduce si meniurile
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat