View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 16:37:45
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Citat:
Anterior postat de quarc Vezi mesajul


Asta am inteles. Am citit si cateva pagini din jurnalul ei.

Nu pot sa imi imaginez prin ce a trecut si singurul punct comun ar fi faptul ca amandoi am pierdut muschi. Acum tarziu in viata am iceput sa ma uit la estetica, multa vreme am fost calat pe performanta si acum la batranete pot spune ca performanta este un indicator mult mai bun si mai sanatos decat estetica. Singurul lucru pe care il inteleg este nemultumirea legata de sine. Nici eu nu sunt multumit cu forta pe care o am - dat fiind ca 8 ore pe zi nu am cum sa nu stau pe scaun, dar am inteles ce limitari am si incerc sa ma descurc cu ce am.

Ma intereseaza sa aflu cam care este compozitia ei de acum. Din ce am mai citit de-a lungul timpului se pare ca muschiul cam face legea, adica toti cei care au suficient de multi muschi nu au probleme metabolice si vreau sa vad daca se aplica ce am citit.

Doar atat si numai daca se simte confortabil sa discute asta.
Cand suferi de anorexie "pierzi" masa musculara (in primul rand), dar si restul (unghii, par, organe interne, reproducere, etc)

Ultima data cand am citit-o spunea ca face sport (fotbal ), dar inca mai 'simte' urmele anorexiei.

Da, este corect, ai muschi, ai "arderi" bune. Muschii au nevoie atat de exercitiu (sport), cat si de mancare (materie prima), mancarea este un subiect sensibil in cazul anorexiei.

O las pe Cristina sa ne spuna mai multe despre ea.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat