View Single Post
  #160 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 07:45:50
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Tribulatii despre studiu

Citat:
Anterior postat de quarc Vezi mesajul
Eu sunt diferita.
Nu toate corpurile raspund la...
Eu ma ingras din apa.

Nimeni nu s-a nascut invatat.
Punti mana si cititi.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'”


― Isaac Asimov
Sunt tare curioasa unde ai gasit aceste afirmatii pe forum! Nu mai spun ca profesoara de bilogie trebuia sa ne fi invatat pe toti urmatoarea afirmatie: "esti diferit, unic si irepetabil". Si nu "toate corpurile raspund la", avem si noi intolerante alimentare, preferinte culinare si in materie de sport, probleme de sanatate etc etc. Ai prins ideea.

Utima afirmatie e de-a dreptul jignitoare. Si crede-ma, vine de la o persoana care citeste mult si variat, inclusiv despre tot ce e nou in nutritie si sport (si mai si aplica ce considera potrivit). Un sfat prietenesc: citeste o carte despre cum sa interactionezi cu cei din jur. Atitudinea pedanta nu iti aduce niciun castig in viata.
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
danyella2008 (05 aug 2013), diana87 (10 aug 2013), LOREDANA99 (05 aug 2013), manga6 (05 aug 2013), rozica1965 (05 aug 2013)