View Single Post
  #1671 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 11:43:07
dara's Avatar
dara dara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Di, vezi ca uneori dupa ce rezisti 'eroic' taman atunci te 'recompensezi' dupa pt ca ai rezistat
Stiu ca mie mi se intampla dupa evenimente, botezuri, nunti, party-uri, sarbatori - de mai apareau si gandurile de 'oropsire' (eu sunt oropsita pt ca nu am voie sa mananc ca restul) dupa ce rezistasem eroic sa nu ma vada lumea 'dand pe-alaturi' (ca doar eu sunt la dieta). Pana si acest continuu 'sunt la dieta' e uneori activator de intrat in cercul vicios...ca ahaaa, si acum am gresit, deci dupa asta potopul, ca nu mai conteaza

So, nu te baga in cerc cu totul sau daca scapi nitel in cerc, macar mai si amuza-te, nu lua totul f. in serios Bineinteles ca nu ma refer la a lasa totul balta, dar e vorba de eforturi echilibrate si pe termen lung mai degraba decat sa-ti iasa 'ata'.

Desigur ca si invers, daca nu 'rezisti', incepi sa te blamezi si 'daca tot am facut-o lata, ce mai conteaza?'...ei bine, conteaza! Adu-ti aminte de asta
Chiar daca nu vezi snur rezultatele preconizate, nu lasa ca asta sa fie motiv sa renunti - fix de-aici vei invata cum sa ai rabdare cu tine, nu cand lucrurile merg bine atunci e usor si nu invatam mare lucru .

Na, ca acu' ai disparut tu (nu in sensul de sic!sic! ci de 'ups')
Pupici