View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 17:23:11
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Cand am facut poza in care apar intreaga( aia cu picoarele) aveam vreo 61 de kg. Atunci inca eram in grafic, acum crede-ma ca picioarele mele nu mai arata asa, sunt pline de celulita si grasute

Slabuta, eu merg la o sala pentru baieti mai mult si nu exista prea multe aparate pentru fete. Merg acolo ca imi place foarte mult atmosfera ( lipsita de fitze), instructoarea de aerobic e foarte eficienta ( face un amestec de tae bo cu aerobic), dar nu si step aerobic. M-am gandit sa ma duc la o sala doar pentru fete, dar sincer in Iasi nu prea m-a impresionat ce am vazut. Numai zgaitaite care merg la sala de parca ar fi sa defileze, care barfesc incontinuu si care ocupa aparatele degeaba si nu lucreaza mai deloc. Eu sunt foarte constiincioasa ( am mai facut sala in trecut, dar m-am lasat de proasta ce sunt- acum stiu sa nu mai repet greseala asta) si vreau sa lucrez in liniste. Baietii sunt mult mai ok si te simti mai in largul tau. Nimeni nu te comenteaza pe la spate...poate doar te masoara din priviri

Am stepper acasa si deja am inceput sa il folosesc. Transpir ca un porcusor, dupa 30 de min curge apa de pe mine de parca as fi Niagara

Nu e nimeni de prin Iasi ca sa mearga cu mine la sala?
Am inteles acum totul. Atunci ai dreptate cu ingrijorarea ta.
Stiu cum e sa mergi la salile de fete, nici mie nu imi placea , dar eu imi vedeam de treaba si nu le bagam in seama.
Super, ca ai acasa un stepper, este foarte bun.
Tae-bo este un sport bun,am facut si eu vreo 2 luni si intr-adevar am slabit. Acuma nu stiu de la ce exact, pentru ca aveam un program mai ciudat: luni tae-bo, marti aerobic, miercuri tae-bo, joi pilates, vineri aerobic si sambata step-aerobic.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii