View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 19 sep 2009, 13:14:45
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grohh Grohh la raport !!!

Citat:
Anterior postat de Adela Vezi mesajul
HELLO

am revenit putin la pc prin n momentele in care nu mai am timp de pc .....(imi calculez calorile din amintiri si cantitatea din ochi evitand produsele a caror cant cal nu o stiu sau nu o pot estima.) Placinta minune suna cam asa : foietajul clasic cu 100 ml ulei 300 ml apa o lamaie rasa 20 tab indulcitor artificial sau un pic mai dulce mai adaugati de pe gust si o lingurita cu vf de drojdie plus un praf de copt se adauga faina integrala cat cuprinde asta inseamna cam 600 g. compozitia 2kg mere sau dovleac dulce 30tab indulcitor , 3-4 lingurite de scortisoara , o lamaie rasa , rom (alcool) 20 ml se amesteca cu marul lasandu-se la marinat cam 30 min timp in care se poate face aluatul. Blatul de jos trebuie sa fie mai gros de cat cel de la suprafata deoarece se va lipi de tava datorita sucului lasat de compoziti.e temperatura cuptorului nu are nici o relevanta. Aluatul se lasa la dospit la cald timp de 20 min. cand este asezata in tava aluatul de la suprafata trebuie intepat cu o scobitoare.

in medie pe 100g de placinta vb de aprox 150 kcal. eu am zis ca stam bine la prima vedere am zis ca ajung sa o si fac sa vad cat de bine stam ...

de cantarit nu m-am cantarit de dimi dar am facuto la pranz si se pare ca am un cantar care ma iubeste 56si un pic . Am fugeat . va multumesc inca odata ca existati.
App sunt in perioada aceea in care cred ca daca beau apa ma ingras nu vreau sa va ganditi cat de rau e . Am inceput sa merg pe jos fac un fel de cardio desi simt ca imi iese splina din mine si nu inima .....am renuntat la medicul care se ocupa de nutritie de dupa operatia si am ales un endocrinolog de la parhon deoarece mama s-a temut sa nu trec la alte probleme in cazul in care nu voi reusi sa ma tin in frau cu mancarea. O alta parte urata a faptului ca am impresia ca ma ingras din orice este starea de nervi .... sunt mai mereu agitata si ma enervez si din cel mai mic gest. Cele care ati ajuns la mentinere ce parere aveti ?

M-am lasat de fumat in urma cu 3 luni si 2 sapt deci nu mai pot spune ca starea de nervi e din lipsa de nicotina. Deoarece ma vad mai mereu agitata am renuntat si la cafea si ness acum nu mai stiu ce sa cred ... deaorece starea mea de agitatie continua .

o zi buna all
pup groh grohh

Merci pentru reteta Am copiat-o la retete dietetice, merita incercata

Legat de starea ta, te inteleg perfect, si eu am trecut nu odata prin astfel de sentimente, de panica ca daca beau apa o sa ma ingras....

Mi-am scris un capitolul din povestea mea aici SOS!!! Despre slabitul care devine obsesie!, daca ai chef citeste-l...

Pupicei Adela
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii