View Single Post
  #189 (permalink)  
Vechi 12 iun 2010, 13:33:17
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de bybysor Vezi mesajul
buna ziua sunt bianca si e prima mea zi aici .sunt bucuroasa ca am reusit sa va gasesc si ma si consoleaza si faptul ca nu sunt singura in aceasta categorie. vreau sa va spun ca probl .mele au inceput in luna februarie cand nu ma mai suportam nu ieseam din casa din cauza greutati mele aveam 113 kg. am luat o decizie sa nu renunt la mancare dar sa imi provoc singura greata .adik merg in baie dupa ce mananca si vomit tot.toata ziua mananc nu ma pot opri sunt ca un cos de gunoi nu las sa scape nimic. si totusi am ajuns la 92.9 kg.dar nu e bn vreau sa am o dieta sanatoasa sa pot slabi in timp dar singura nu voi reusi.sunteti primele pers la care povestesc prin ce trec .fam. mea nu stie si am dureri groaznice de cap ochii rosii ma simt fara putere. daca imi puteti da un sfat o incurajare o primesc cu drag ..
Bun venit printre noi Bianca

Imi pare rau pentru ceea ce citesc
Tu ai bulimie...

Nu iti mai face rau pentru ca vor aparea multe probleme de sanatate.
Ce mananci de obicei?
Un stil de viata sanatos te va ajuta in lupta cu kg, dar trebuie sa iti doresti acest lucru si sa iti promiti ca nu mai incerci sa vomiti.

Noi o sa te ajutam cu suport moral si cu sfaturi legate de alimentatie, dar si tu trebuie sa faci efort spre o cale mai buna.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii