View Single Post
  #193 (permalink)  
Vechi 28 mai 2017, 22:12:34
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Am citit meniurile si mi-am amintit de mine cand tineam dukan si in toiul noptii mergeam la market dupa cola daca as fi vrut ceva dulce....desi imi impusesem sa nu prea beau. era singurul dulce cu care ma delectam.
Te felicit! Eu nu as mai putea sa tin dieta. e prea draconica. Da, am slabit 12-15 kg in 3 luni insa am iesit din ea si cu alte multe minusuri ...
E adevarat ca si eu beau mai des de cand cu dieta asta , dar oricând prefer apa in locul sucului...numai ca vorba ta ..cateodata simti nevoia de dulce si nu ai nimic pregatit.
Eu am mai încercat sa o țin de n ori , dar mereu la prima abatere dădeam iama in toate si ma tot reapucam si ma tot prosteam...si ajungeam sa tin post ca mi se scarbea de atâta carne....
De data asta stiu ca nu e un capat de lume daca nu mananc chiar tot cu 0 grăsime, sau daca mananc cateva guri de fructe in conditiile in care nu am folosit alte tolerate.
Știu ca poate avea si efecte adverse atatea restrictii si atatea proteine , dar mai rau decat excesul de greutate nu cred ca e ... E normal ca cine aude de dieta asta sa se gandeasca la rau , dar eu totusi nu am iubit nicicand salatele si gustul legumelor in general ca acum! Tot ce imi doresc e sa ajung o data sub 70 de kg si sa ma mentin...Si sunt foarte hotarata sa duc dieta pana la ultima faza !




Meniu Z 41 Pl 5/5

Md+ Pranz-Cafea cu lapte , cascaval, sunca de pui , quark 0 cu 1 lingurita se susan si una de in,2 chiftelute la cuptor, 2 oua fierte
Cina: Carnita de pui, salata verde cu rosii ridichii ,castravete , un triunghi de omleta
Orez cu lapte dukan

Maine cantar si 5 Pp
__________________
Jurnalul meu Nr 5

Ultima dată editat de AnDrAdAxl; 28 mai 2017 at 22:14:46.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui AnDrAdAxl:
alina_neamt (28 mai 2017), rozica1965 (19 iun 2017)