View Single Post
  #1992 (permalink)  
Vechi 16 ian 2011, 00:27:56
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de ileana63 Vezi mesajul
Salutare la toate slabutele! Astazi v-am descoperit si mi se pare interesant sa comunici cu cineva interesat de aceeasi problema cu a ta.
Voi incerca sa ma alatur voua ptr a reduce din zecile de kg acumulate numai eu stiu cum. Am mai avut tentative pt a slabi.Unele incununate cu succes, altele.....Din pacate cea mai reusita, in urma cu 11 ani a fost soldata cu o bucurie de proportii in prima faza (26kg in 6 luni),dar soldata in final cu o frumusete de demineralizare si o draguta de tetanie, spasmofilie... Daca efectele ar fi fost doar la nivel fizic tot ar fi fost ok. Au fost si la nivel de psihic datorita lipsei de mg.Povestea e lunga si neplacuta pt cine nu s-a lovit de asa ceva si vrea cu orice chip sa slabeasca rapid, indiferent cine ce zice.
Stiu cum este, am trecut prin asta.nu vreau sa dau sfaturi, toate stim ce inseamna sa slabesti sanatos, numai ca este greu si de durata.Trebuie vointa.MULTA!!
Cum , dupa atat timp, bineanteles sunt mai mare decat eram cand am inceput cura dede slabire.
Au trecut 11 ani..
De un an si ceva m-am lasat de fumat si iata-ma aici cu voi, facand pe lupul moralist.

Pentru ca mi-am propus sa slabesc iar.Macar putin.Putin de tot.Incep probleme cu tensiunea si inima si de frica, trebuie sa slabesc.Musai.Ma bucur ca v-am gasit si sper sa ma integrez si sa pricep cum se procedeaza cu diete, calculatoare calorii,etc.
Rog nu radeti, sunt mica printre slabute.
Buna draga Ileana

Si eu am suferit in adolescenta foarte mult din cauza dietelor drastice. De aproape 4 ani ma lupt cu "semnele" lasate de aceste cure prostesti, am imunodeficienta, multe afectiuni...

Cand am realizat ce fac a fost tarziu, iar greselile de tinerete tare greu se mai repara.

De mai mult de 2 ani lupt prin aceasta comunitate sa invat fetele sa traiasca sanatos, sa invete din greselile altora, sa faca alegeri sanatoase,... dar mirajul slabirii rapide e inca in forta

Felicitari pentru lasarea de fumat, este un castig imens, atat pentru sanatatea ta, cat si pentru buzunarul tau

Nu rade nimeni, cam toate fetele la inceput nu stiu de unde sa o ia.

Ce alimentatie ai in prezent?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii