Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1991 (permalink)  
Vechi 16 ian 2011, 00:14:57
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Sushi Vezi mesajul
slabuta - nu tin o dieta anume ci pur si simplu mi-am schimbat modul alimentar, asta consta in ; fara prajeli, dulciuri (decat cand am pofta iau cat sa ma linistesc), sucuri din comert, am eliminat tot ce inseamna acid (eu fiind operata e interzis pt mine) s.a.m.d.
Bravo
Sunt foarte bucuroasa ca ai ales calea sanatoasa

Mult succes in drumul catre slabuta din tine

Citat:
Anterior postat de Verandreea Vezi mesajul
multumesc de primire da este vorba de Rina 90. Ati incercat-o careva? ce stiti despre ea cum e de urmat greu/usor? da rezultatele cu care se lauda?
Buna Vera

Sunt multe slabute aici care urmeaza aceasta dieta, discuta cu ele
Rina 90" s (etaj I)

Iar aici gasesti rezultatele unora dintre ele.
Rezultate Rina 90''s

Citat:
Anterior postat de gina09 Vezi mesajul
Meniul meu este de genul:
MD- fulgi de ovaz cu lapte degresat sau pesmeti Wassa cu branza (cat mai uscata, adica cu cat mai putin zer)
G1- (adica gustarea 1) fructe
P(pranz)- piept de pui la gratar cu garnitura de broccoli si salata verde
G2- fructe
C(cina)- salata cu putina carne fiarta sau peste fiert
Am gasit destule retete pe acest site. Am de unde sa ma inspir. Eu am avantajul ca ador fructele si legumele si de aceea imi e mai usor sa mananc pe saturate.
Oricum sunt mereu in "pana" de idei in ceea ce priveste meniul asa ca mai citesc ce scriu fetele de aici.
Multumesc ca sunteti alaturi de mine!!!
O zi buna!!!
Bravo Gina
Foarte frumos si sanatos meniul tau

Vezi ca aici sunt mult retete
Retete dietetice
Retete Dieta Michel Montignac - Faza I
Dieta South Beach - Retete Faza I

Mult succes si tie

Citat:
Anterior postat de melinuta Vezi mesajul
Buna!
Sunt si eu noua pe la voi si nu vreau decat sa slabesc.
Sper sa ma ajutati.
Bun venit Melinuta

Toate slabutele sunt aici sa slabeasca Impreuna este mai bine, unde-s multi puterea creste

Spune-ne cate ceva despre tine, ce mananci intr-o zi obisnuita, ce activitate fizica ai

Citat:
Anterior postat de clumsy Vezi mesajul
am intrat si eu azi in grupa asta cu 99.2. sper sa "plec" repede dar fara incidente in grupa 80-90kg. dieta mea e cea disociata si o tin de pe 1 ian
Mult succes Clumsy, sa treci cat mai rapid in cealalta grupa

Ce fel de disociata tii?

Citat:
Anterior postat de claudiamitranca Vezi mesajul
Sal!
Am cateva zile (3)de cand m-am inscris pe site.
Am inceput o dieta bazata pe ceea ce am citit ,si sper sa fi luat partile bune: fara dulciuri,sucuri ,prajeli si putina paine si binenteles ceva miscare.
E greu,tentatia e mare,inceputul e greu dar am sperante...
Am nevoie de sfaturi si incurajari!
Multumesc!
Buna Claudia

Inca o slabuta care a ales calea sanatoasa, bravo

Sa postezi meniurile tale, sa putem comenta pe marginea lor, sa te putem sfatui, etc

Citat:
Anterior postat de Sushi Vezi mesajul
Azi am de gand sa mananc 3 mese sanatoase . Dimineata voi manca 1 biscuite belvita, la pranz o portie mica de sushi iar seara ....astept pareri ca eu n-am idei.
Biscuiti belvita mai putin, au zahar.

Citat:
Anterior postat de Sushi Vezi mesajul
Fetelor, la kg noastre ce fel de miscare facem ? Mi-e teama sa nu ma apuce durerea de coloana daca ma duc la aerobic de pe acum. Zilele astea ma inscriu si eu la fitness. Cat stati? Pe ce fel de aparate faceti? s.a.m.d
La aceasta greutate se practica pilates, callanetics, dans
Aerobic mai usurel.

Citat:
Anterior postat de iuliana burlacu Vezi mesajul
Of, of, asa naive suntem noi femeile si asa ne lasam pacalite de promisiuni desarte.....
Acuma sincer, intre noi fetele, crede cineva cu adevarat ca Luciu a slabit 30 de kg tinand dieta aia stupida? O asemenea greutate o pierzi numai in caz de boala grea sau necaz mare ( ma refer intr-un timp foarte scurt ) . Ori poate 30 kg a luat in timpul sarcinii si dupa nastere a dat jos ce a mai ramas ( adica vreo 15). Nu cunosc povestea in detaliu, si nici nu ma intereseaza s-o cunosc. N-are cum sa fie sanatos sa dai jos 30 de kg intr-un timp record. Oare cat de tare sa strigam la fetele astea tinere sa judece cu propria minte inainte sa se apuce de asemenea dieta?
Am fost diplomata intr-un mesaj anterior pe care i l-am lasat Alexandrei01 si i-am spus ca nu e o idee buna. Acuma o sa urlu : OPRESTE-TE CA O SA MORI !
Va rog , pe cele care sunteti de acord cu ce spun eu,sa ma sustineti si sa exprimati parerea aici ca sa se vada ca nu sunt singura care crede asta .
Sanatatea la toata lumea.
De acord cu tot ce ai scris

Si ca o completare o rog pe Alexandra sa citeasca acest mesaj despre minunata dieta Luciu:

http://forum.slabute.ro/mituri-despr...oasa-1930.html

Citat:
Anterior postat de alexandra01 Vezi mesajul
SCRIU DESPRE ACEASTA DIETA:CE MANANC,CAT SLABESC,CE STARI AM,CUM MA VOI MENTINE DACA MA VOI MENTINE,SCRIU ATAT LUCRURILE BUNE CAT SI CELE RELE PENTRU CA ASTA AM ALES EU SI POATE CANDVA ALTCINEVA CARE VA CITII UN ARTICOL DESPRE ACEASTA DIETA VA DORII SA O INCERCE.ATUNCI VA PUTEA VEDEA DACA SE MERITA SAU NU,DACA E EFICIENTA,DACA E ADEVARATA............
Daca acesta este scopul este mai bine sa scrii aici, ca sa fie gasibile informatiile si sa le putem dezbate intr-un mod constructiv cu cat mai putina implicatie personala:
http://forum.slabute.ro/diete-vedete...luciu-946.html

De asemenea adopta o atitudine mai prietenoasa, nimeni nu iti doreste rau, orice tentativa de atac la persoana va fi sanctionata de catre Administrator.

Aceasta comunitate promoveaza NUMAI stilul de viata sanatos.

Te rog sa nu mai scrii cu capslock!

Comunitatea este creata pentru cei care au nevoie de ajutor in acest drum anevoios al scaparii de kilogramele in plus, cei care au nevoie de sustinere si cei care vor sa ajute cu sfaturi sanatoase.

Citat:
Anterior postat de georgycca Vezi mesajul
Salut fetelor, ma bucur ca v-am descoperit si abia astept sa va cunosc mai bine!
Am cautat sa va gasesc deoarece am simtit nevoia sa am aproape niste oameni carora le face placere sa discute despre acest subiect. Am nevoie atat de incurajarea voastra cat si de idei sau experiente pozitive pe care daca vreti sa le impartasiti. Deja am inceput sa citesc din mesajele voastre anterioare si descopar informatii utile.
Probleme cu greutatea am avut mereu, acum insa ca am ajuns la varsta de 26 ani incep sa resimt tot acesti ani cu greutate. In primul rand am nascut recent si bineinteles ca greutatea mea in timpul sarcii a fost enorma pentru inaltimea mea.. 100 kg. Acum am dureri groaznice de spate si imi dau seama ca pana nu reduc din greutate nu voi reusi sa-mi revin. Una peste alta ma simt greoaie, fara chef de nimic, bebelusa ma tine in casa si nu ma gandesc decat la ea si la ceva bun!
Determinata de sloganul daca nu faci ceva acum mai tarziu va fi muult mai greu, am inceput sa tin CURA CU SUPA DE VARZA deoarece pare o dieta santoasa si recomandata de multi medici.
Astept parerile si sfaturile voastre.. daca aveti intrebari ...
Va doresc slabire santoasa !
Bun venit printre noi

Alaptezi? Daca da, stii ce aport caloric trebuie sa asigure o mama ca sa aiba un bebe sanatos?
Dieta cu supa de varza nu este sanatoasa, nu stiu cine o poate recomanda
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #1992 (permalink)  
Vechi 16 ian 2011, 00:27:56
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de ileana63 Vezi mesajul
Salutare la toate slabutele! Astazi v-am descoperit si mi se pare interesant sa comunici cu cineva interesat de aceeasi problema cu a ta.
Voi incerca sa ma alatur voua ptr a reduce din zecile de kg acumulate numai eu stiu cum. Am mai avut tentative pt a slabi.Unele incununate cu succes, altele.....Din pacate cea mai reusita, in urma cu 11 ani a fost soldata cu o bucurie de proportii in prima faza (26kg in 6 luni),dar soldata in final cu o frumusete de demineralizare si o draguta de tetanie, spasmofilie... Daca efectele ar fi fost doar la nivel fizic tot ar fi fost ok. Au fost si la nivel de psihic datorita lipsei de mg.Povestea e lunga si neplacuta pt cine nu s-a lovit de asa ceva si vrea cu orice chip sa slabeasca rapid, indiferent cine ce zice.
Stiu cum este, am trecut prin asta.nu vreau sa dau sfaturi, toate stim ce inseamna sa slabesti sanatos, numai ca este greu si de durata.Trebuie vointa.MULTA!!
Cum , dupa atat timp, bineanteles sunt mai mare decat eram cand am inceput cura dede slabire.
Au trecut 11 ani..
De un an si ceva m-am lasat de fumat si iata-ma aici cu voi, facand pe lupul moralist.

Pentru ca mi-am propus sa slabesc iar.Macar putin.Putin de tot.Incep probleme cu tensiunea si inima si de frica, trebuie sa slabesc.Musai.Ma bucur ca v-am gasit si sper sa ma integrez si sa pricep cum se procedeaza cu diete, calculatoare calorii,etc.
Rog nu radeti, sunt mica printre slabute.
Buna draga Ileana

Si eu am suferit in adolescenta foarte mult din cauza dietelor drastice. De aproape 4 ani ma lupt cu "semnele" lasate de aceste cure prostesti, am imunodeficienta, multe afectiuni...

Cand am realizat ce fac a fost tarziu, iar greselile de tinerete tare greu se mai repara.

De mai mult de 2 ani lupt prin aceasta comunitate sa invat fetele sa traiasca sanatos, sa invete din greselile altora, sa faca alegeri sanatoase,... dar mirajul slabirii rapide e inca in forta

Felicitari pentru lasarea de fumat, este un castig imens, atat pentru sanatatea ta, cat si pentru buzunarul tau

Nu rade nimeni, cam toate fetele la inceput nu stiu de unde sa o ia.

Ce alimentatie ai in prezent?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #1993 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 00:38:23
alexandra01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: NICOLETA LUCIU
Date: 176cm, 78kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Si ca o completare o rog pe Alexandra sa citeasca acest mesaj despre minunata dieta Luciu:

http://forum.slabute.ro/mituri-despr...oasa-1930.html



Daca acesta este scopul este mai bine sa scrii aici, ca sa fie gasibile informatiile si sa le putem dezbate intr-un mod constructiv cu cat mai putina implicatie personala:
http://forum.slabute.ro/diete-vedete...luciu-946.html

De asemenea adopta o atitudine mai prietenoasa, nimeni nu iti doreste rau, orice tentativa de atac la persoana va fi sanctionata de catre Administrator.

Aceasta comunitate promoveaza NUMAI stilul de viata sanatos.

Te rog sa nu mai scrii cu capslock!

Comunitatea este creata pentru cei care au nevoie de ajutor in acest drum anevoios al scaparii de kilogramele in plus, cei care au nevoie de sustinere si cei care vor sa ajute cu sfaturi sanatoase.



Bun venit printre noi

Buna!Imi cer scuze daca am fost sau am parut un pic cam neprietenoasa....mi s-a parut totusi un pic exagerata remarca cu ''o sa mori!! ''......In primul rand sunt destul de noua printre voi nu stiam ca exista un topic special pentru aceasta dieta.... si asa cum am scris si data trecuta sunt sigura ca Nicoleta a apelat si la ceva modificari chirurgicale insa ideea ca cineva sustine ca a slabit in 45 de zile 30 de kg m-a motivat.....Am studiat mai bine forumul cu discutii din anii trecuti si am inteles exact la ce va referiti ..voi ..cele care ati fost candva in locul meu stiti de ce nu este bine sa adopti o dieta care nu e sanatoasa pentru ca ati simtit pe voi urmarile....si am impresia ca pana nu ai trecut prin asa ceva nu poti intelege cu adevarat ce inseamna a pierde kg intr-un timp lung dar sanatos..Eu una sunt incantata de ideea de a da urgent jos 30 kg.....probabil si pentru ca nu am o experienta cu dietele asa....mai nesanatoase..sau mai drastice.....Va inteleg si va respect punctul de vedere ..si sunt sigura ca aveti dreptate dar daca nu pot fi asa???daca nu pot sa stau sa ma gandesc ca voi arata bine peste nu stiu cate luni???daca numai gandul ca tre sa astept atat ma deprima si ma face sa mi se taie elanul direct??atunci ce fac???cum fac sa gandesc ca voi chiar daca stiu ca asa e cel mai bine!!??Tin dieta...ma conving si..........daca nu va fi ok probabil ca voi incerca altceva..mai sanatos...mai de lunga durata....si poate mai eficient! ..In acest moment problema mea nu este atat de mare fizic cat este psihic......nu am curaj sa ma inham la o slabire in muuuulllttt timp...mi-este frica ca ma voi pierde sigur pe drum..si ca nu voi realiza mare lucru.Uite cum gandesc acum cu toate ca stiu k nu e chiar ok: ma zbat si rabd o luna maxim 2,mananc supa si compot alimente de care dupa 1 saptamana imi este sila...dar atat..slabesc 30 de kg si gata apoi adopt un regim de viata sanatos de mentinere...fara prajeli,fast food,dulciuri .....in mintea mea e un plan de bataie scurt si la obiect......Nu stiu insa ce voi face cand voi stagna sau ceva??............nu stiu ce voi face daca dupa atata chin nu mi lipsesc cel putin 20 de kg..nici nu vreau sa ma gandesc........Vezi tu problema mea este ca...ambitia mea nu este chiar asa mare..adica este super mare sa ma risc sa traiesc cu 500 de calorii pe zi dar nu destul de mare incat sa slabesc in timp ...................Sper ca m-ai inteles si ca poate reuseste cineva sa mi explice sau stiu eu sa mi dea un impuls ceva pentru a capata niste curaj.
Imi cer scuze daca mai sunt nervoasa uneori.......am impresia ca se mai intampla si de la foame.....sau pofte nu este nimic personal si nu am vrut sa deranjez..chiar imi doresc sa am cu cine vorbii despre asta...
Succes tuturor !O seara buna!

Ultima dată editat de alexandra01; 17 ian 2011 at 00:42:22. Motiv: gresala
  #1994 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 00:45:07
zuzi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: valcea, Romania
Dieta: fara paine,dulciuri si grasimi
Date: 165cm, 89kg
Mesaje: 4.556
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de alexandra01 Vezi mesajul
Si ca o completare o rog pe Alexandra sa citeasca acest mesaj despre minunata dieta Luciu:

http://forum.slabute.ro/mituri-despr...oasa-1930.html



Daca acesta este scopul este mai bine sa scrii aici, ca sa fie gasibile informatiile si sa le putem dezbate intr-un mod constructiv cu cat mai putina implicatie personala:
http://forum.slabute.ro/diete-vedete...luciu-946.html

De asemenea adopta o atitudine mai prietenoasa, nimeni nu iti doreste rau, orice tentativa de atac la persoana va fi sanctionata de catre Administrator.

Aceasta comunitate promoveaza NUMAI stilul de viata sanatos.

Te rog sa nu mai scrii cu capslock!

Comunitatea este creata pentru cei care au nevoie de ajutor in acest drum anevoios al scaparii de kilogramele in plus, cei care au nevoie de sustinere si cei care vor sa ajute cu sfaturi sanatoase.



Bun venit printre noi

Buna!Imi cer scuze daca am fost sau am parut un pic cam neprietenoasa....mi s-a parut totusi un pic exagerata remarca cu ''o sa mori!! ''......In primul rand sunt destul de noua printre voi nu stiam ca exista un topic special pentru aceasta dieta.... si asa cum am scris si data trecuta sunt sigura ca Nicoleta a apelat si la ceva modificari chirurcicale insa ideea ca cineva sustine ca a slabit in 45 de zile 30 de kg m-a motivat.....Am studiat mai bine forumul cu discutii din anii trecuti si am inteles exact la ce va referiti ..voi ..cele care ati fost candva in locul meu stiti de ce nu este bine sa adopti o dieta care nu e sanatoasa pentru ca ati simtit pe voi urmarile....si am impresia ca pana nu ai trecut prin asa ceva nu poti intelege cu adevarat ce inseamna a pierde kg intr-un timp lung dar sanatos..Eu una sunt incantata de ideea de a da urgent jos 30 kg.....probabil si pentru ca nu am o experienta cu dietele asa....mai nesanatoase..sau mai drastice.....Va inteleg si va respect punctul de vedere ..si sunt sigura ca aveti dreptate dar daca nu pot fi asa???daca nu pot sa stau sa ma gandesc ca voi arata bine peste nu stiu cate luni???daca numai gandul ca tre sa astept atat ma deprima si ma face sa mi se taie elanul direct??atunci ce fac???cum fac sa gandesc ca voi chiar daca stiu ca asa e cel mai bine!!??Tin dieta...ma conving si..........daca nu va fi ok probabil ca voi incerca altceva..mai sanatos...mai de lunga durata....si poate mai eficient! ..In acest moment problema mea nu este atat de mare fizic cat este psihic......nu am curaj sa ma inham la o slabire in muuuulllttt timp...mi-este frica ca ma voi pierde sigur pe drum..si ca nu voi realiza mare lucru.Uite cum gandesc acum cu toate ca stiu k nu e chiar ok: ma zbat si rabd o luna maxim 2,mananc supa si compot alimente de care dupa 1 saptamana imi este sila...dar atat..slabesc 30 de kg si gata apoi adopt un regim de viata sanatos de mentinere...fara prajeli,fast food,dulciuri .....in mintea mea e un plan de bataie scurt si la obiect......Nu stiu insa ce voi face cand voi stagna sau ceva??............nu stiu ce voi face daca dupa atata chin nu mi lipsesc cel putin 20 de kg..nici nu vreau sa ma gandesc........Vezi tu problema mea este ca...ambitia mea nu este chiar asa mare..adica este supar mare sa ma risc sa traiesc cu 500 de calorii pe zi dar nu destul de mare incat sa slabesc in timp ...................Sper ca m-ai inteles si ca poate reuseste cineva sa mi explice sau stiu eu sa mi dea un impuls ceva pentru a capata niste curaj.
Imi cer scuze daca mai sunt nervoasa uneori.......am impresia ca se mai intampla si de la foame.....sau pofte nu este nimic personal si nu am vrut sa deranjez..chiar imi doresc sa am cu cine vorbii despre asta...
Succes tuturor !O seara buna!
scumpa,deja fara sa-ti dai seama ai facut un pas inainte
intra mai des pe aici sa stai de vorba cu noi,mai si glumim,ne mai si certam dar ai sa vezi ca nu ai sa renunti,indiferent noi santem alaturi de tine.
timpul o sa le rezolve pe toate
pupici si ai grija de tine
zuzi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1769 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1252 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 478 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1995 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 00:51:34
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de alexandra01 Vezi mesajul
Buna!Imi cer scuze daca am fost sau am parut un pic cam neprietenoasa....mi s-a parut totusi un pic exagerata remarca cu ''o sa mori!! ''......In primul rand sunt destul de noua printre voi nu stiam ca exista un topic special pentru aceasta dieta.... si asa cum am scris si data trecuta sunt sigura ca Nicoleta a apelat si la ceva modificari chirurcicale insa ideea ca cineva sustine ca a slabit in 45 de zile 30 de kg m-a motivat.....Am studiat mai bine forumul cu discutii din anii trecuti si am inteles exact la ce va referiti ..voi ..cele care ati fost candva in locul meu stiti de ce nu este bine sa adopti o dieta care nu e sanatoasa pentru ca ati simtit pe voi urmarile....si am impresia ca pana nu ai trecut prin asa ceva nu poti intelege cu adevarat ce inseamna a pierde kg intr-un timp lung dar sanatos..Eu una sunt incantata de ideea de a da urgent jos 30 kg.....probabil si pentru ca nu am o experienta cu dietele asa....mai nesanatoase..sau mai drastice.....Va inteleg si va respect punctul de vedere ..si sunt sigura ca aveti dreptate dar daca nu pot fi asa???daca nu pot sa stau sa ma gandesc ca voi arata bine peste nu stiu cate luni???daca numai gandul ca tre sa astept atat ma deprima si ma face sa mi se taie elanul direct??atunci ce fac???cum fac sa gandesc ca voi chiar daca stiu ca asa e cel mai bine!!??Tin dieta...ma conving si..........daca nu va fi ok probabil ca voi incerca altceva..mai sanatos...mai de lunga durata....si poate mai eficient! ..In acest moment problema mea nu este atat de mare fizic cat este psihic......nu am curaj sa ma inham la o slabire in muuuulllttt timp...mi-este frica ca ma voi pierde sigur pe drum..si ca nu voi realiza mare lucru.Uite cum gandesc acum cu toate ca stiu k nu e chiar ok: ma zbat si rabd o luna maxim 2,mananc supa si compot alimente de care dupa 1 saptamana imi este sila...dar atat..slabesc 30 de kg si gata apoi adopt un regim de viata sanatos de mentinere...fara prajeli,fast food,dulciuri .....in mintea mea e un plan de bataie scurt si la obiect......Nu stiu insa ce voi face cand voi stagna sau ceva??............nu stiu ce voi face daca dupa atata chin nu mi lipsesc cel putin 20 de kg..nici nu vreau sa ma gandesc........Vezi tu problema mea este ca...ambitia mea nu este chiar asa mare..adica este supar mare sa ma risc sa traiesc cu 500 de calorii pe zi dar nu destul de mare incat sa slabesc in timp ...................Sper ca m-ai inteles si ca poate reuseste cineva sa mi explice sau stiu eu sa mi dea un impuls ceva pentru a capata niste curaj.
Imi cer scuze daca mai sunt nervoasa uneori.......am impresia ca se mai intampla si de la foame.....sau pofte nu este nimic personal si nu am vrut sa deranjez..chiar imi doresc sa am cu cine vorbii despre asta...
Succes tuturor !O seara buna!
Lucrurile pe cat par de simple pe atat sunt de grave.

Ca sa iti spun in cateva cuvinte si eu eram obsedata sa slabesc rapid, asta se intampla pe la 18 ani, tot tinand cure drastice si vazand ca slabesc bine imi diminuam mancarea, e o chestie ciudata pe care nu o controlezi, la un moment dat esti eclipsata doar pe slabit, esti in extaz cum scapi rapid de kilograme, te gandesti de ce sa nu mai faci ceva, mai scazi ceva mancare dar creierul tau percepe ca si cum ai fi mancat normal si de fapt in cateva luni ajungi sa mananci ca un pui de gaina si sa nu realizezi.

Apoi se intampla ca in cateva luni sa fi acumulat ceva frustrari de pe urma oboselii, nemancatului... si te apuci intr-o zi sa mananci ca o nesatula si asa dai in binge eating.

Apoi te "trezesti", din disperare iti limitezi mancarea pana devii anorexica.

Apoi iar te apuci sa mananci...

Si uite asa (intr-un mod foarte succint) trec ani in care te autodistrugi...

Daca ar fi doar binge si anorexia.

Mai vin si bolile: caderea parului, lipsa menstruatiei, infertilitate, anemie, imunodeficienta, infectii, neavand sistem imunitar te imbolnavesti extrem de rapid...

Este groaznic si in scris nu se poate detalia, dar ceea ce am trait in anii de de dupa nu se poate compara cu nimic.

Gandeste-te ca ai o familie si vrei sa petreci inca multi ani cu ei.

Expresia: " o sa mori" nu este deloc exagerata, daca nu stii sa te opresti la timp si crede-ma este foarte greu sa te opresti, nu mai judeci si s-ar putea intampla ce e mai grav.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #1996 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 01:08:59
alexandra01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: NICOLETA LUCIU
Date: 176cm, 78kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Woowww!!Am ramas deja profund impresionata ca mi s a raspuns atat de rapid....e bine si placut sa stii ca este cineva ...acolo.....sa ti raspunda sau sa te sustina sau sa te inteleaga....Eu nu am avut in general probleme cu silueta...si mancam destul de sanatos...dimineata nu mancam mereu datorita programului de la birou..dar la 11 aveam ceva fructe...pe la 2 mancam ciorbitza sau gratar cu salate sau chiar mancare gatita dar nu in cantitati mari..nu am fost fan fast food....pe la 7 maxim mai ciuguleam ceva si ..................ma mentineam..adica nu-mi faceam probleme ca nu ma vor mai incapea hainele sau ceva.Nu am fost niciodata schiloada.....asa piele si os dar era proportionata si ma simteam ok......in sarcina insa alta poveste...............sotul meu care de altfel este un tata minunat a avut grija sa nu fac un gram de efort sa ma odihnesc maxim.....sa mananc de toate....si a mai venit si o dna dr ginecolog cu ideea sa iau niste Elevit in conditiile in care eu aveam analizele super...adica nu prea aveam nevoie de suplimente...si..uite asa...de pe la 6 luni.....hammmmm.............mancat noaptea.....inactivitate...somn...mancarica...am ajuns la 105 inainte sa vina pe lume cea mai mare comoara si fericire a mea,fiul meu.dupa nastere.......ghici?doar 9 kg jos....a urmat alaptatul pe care....eu l-am gasit ca pe un alt motiv de a ma mai lafaii in mancarica.....mereu ziceam hai lasa k atunci cand termin ma bag la super regim si revin la viata de dinainte si gata ...ma mai bucur si eu un pic de un Mc sau dulce sau porc ceva.......si uite asa am ajuns aici la Dieta Nicoleta Luciu.....

Ultima dată editat de alexandra01; 17 ian 2011 at 01:15:09.
  #1997 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 09:06:03
iuliana burlacu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de alexandra01 Vezi mesajul
Woowww!!Am ramas deja profund impresionata ca mi s a raspuns atat de rapid....e bine si placut sa stii ca este cineva ...acolo.....sa ti raspunda sau sa te sustina sau sa te inteleaga....Eu nu am avut in general probleme cu silueta...si mancam destul de sanatos...dimineata nu mancam mereu datorita programului de la birou..dar la 11 aveam ceva fructe...pe la 2 mancam ciorbitza sau gratar cu salate sau chiar mancare gatita dar nu in cantitati mari..nu am fost fan fast food....pe la 7 maxim mai ciuguleam ceva si ..................ma mentineam..adica nu-mi faceam probleme ca nu ma vor mai incapea hainele sau ceva.Nu am fost niciodata schiloada.....asa piele si os dar era proportionata si ma simteam ok......in sarcina insa alta poveste...............sotul meu care de altfel este un tata minunat a avut grija sa nu fac un gram de efort sa ma odihnesc maxim.....sa mananc de toate....si a mai venit si o dna dr ginecolog cu ideea sa iau niste Elevit in conditiile in care eu aveam analizele super...adica nu prea aveam nevoie de suplimente...si..uite asa...de pe la 6 luni.....hammmmm.............mancat noaptea.....inactivitate...somn...mancarica...am ajuns la 105 inainte sa vina pe lume cea mai mare comoara si fericire a mea,fiul meu.dupa nastere.......ghici?doar 9 kg jos....a urmat alaptatul pe care....eu l-am gasit ca pe un alt motiv de a ma mai lafaii in mancarica.....mereu ziceam hai lasa k atunci cand termin ma bag la super regim si revin la viata de dinainte si gata ...ma mai bucur si eu un pic de un Mc sau dulce sau porc ceva.......si uite asa am ajuns aici la Dieta Nicoleta Luciu.....
Draga Alexandra,
De asta suntem aici, pentru ca avem nevoie de persoane care inteleg prin ce trecem si care ne sunt alaturi, chiar daca numai virtual.Eu una chiar am profitat din plin in ultimele 2 luni de tot ce mi-a putut oferi acest site. In mod sigur vei gasi macar o persoana care trece prin ce treci tu acum si vorbeste exact "limba ta".
Eu sunt in aceeasi situatie cu tine, am avut 100 de kg, am copil mic , si o mare dorinta sa incap iar in hainele de acu' 3 ani.
Dar uite cum gandesc:
-slabesc fiindca ma gandesc la sanatatea mea ,in primul rand,asa ca mi-am schimbat total stilul de viata.Mananc 5 mese pe zi, la ore regulate, in cantitati controlate . E regula sa mananc pe zi iaurt, fructe, legume, migdale .Apoi carne , oua etc,le variez.Beau apa cat de multa. Si fac miscare.
-nu vreau sa slabesc prea repede, fiindca o sa imi atarne pieile pe mine.
-nu vreau sa slabesc prea repede fiindca as putea pierde vitamine,minerale, ar putea sa-mi cada parul, sa imi slabeasca imunitatea, sa ma imbolnavesc de ficat, pancreas,stomac,etc.
-vreau sa mananc zilnic atata cat am nevoie ca sa nu ma simt extrem de frustrata, fara energie, deprimata, sa am putere sa ii fac fata copilei .
-ma gandesc ca , ce am acumulat in 9 luni,se va duce tot in 9 luni .
Cu toata sinceritatea iti doresc sa obtii ce iti doresti si sa fii fericita.
Ps Vitamine ia toata lumea in sarcina, sunt extrem de utile pentru dezvoltarea copilului. Gandeste-te ca ai facut ce a trebuit ca sa ii fie copilului bine.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-7650.htmlJurnal Iuliana,mamica de Maria
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuliana burlacu; 17 ian 2011 at 09:11:11.
  #1998 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 14:10:41
georgycca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: supa de varza
Date: 158cm, 88kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Lightbulb Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Bravo
Sunt foarte bucuroasa ca ai ales calea sanatoasa

Mult succes in drumul catre slabuta din tine



Buna Vera

Sunt multe slabute aici care urmeaza aceasta dieta, discuta cu ele
Rina 90" s (etaj I)

Iar aici gasesti rezultatele unora dintre ele.
Rezultate Rina 90''s



Bravo Gina
Foarte frumos si sanatos meniul tau

Vezi ca aici sunt mult retete
Retete dietetice
Retete Dieta Michel Montignac - Faza I
Dieta South Beach - Retete Faza I

Mult succes si tie



Bun venit Melinuta

Toate slabutele sunt aici sa slabeasca Impreuna este mai bine, unde-s multi puterea creste

Spune-ne cate ceva despre tine, ce mananci intr-o zi obisnuita, ce activitate fizica ai



Mult succes Clumsy, sa treci cat mai rapid in cealalta grupa

Ce fel de disociata tii?



Buna Claudia

Inca o slabuta care a ales calea sanatoasa, bravo

Sa postezi meniurile tale, sa putem comenta pe marginea lor, sa te putem sfatui, etc



Biscuiti belvita mai putin, au zahar.



La aceasta greutate se practica pilates, callanetics, dans
Aerobic mai usurel.



De acord cu tot ce ai scris

Si ca o completare o rog pe Alexandra sa citeasca acest mesaj despre minunata dieta Luciu:

http://forum.slabute.ro/mituri-despr...oasa-1930.html



Daca acesta este scopul este mai bine sa scrii aici, ca sa fie gasibile informatiile si sa le putem dezbate intr-un mod constructiv cu cat mai putina implicatie personala:
http://forum.slabute.ro/diete-vedete...luciu-946.html

De asemenea adopta o atitudine mai prietenoasa, nimeni nu iti doreste rau, orice tentativa de atac la persoana va fi sanctionata de catre Administrator.

Aceasta comunitate promoveaza NUMAI stilul de viata sanatos.

Te rog sa nu mai scrii cu capslock!

Comunitatea este creata pentru cei care au nevoie de ajutor in acest drum anevoios al scaparii de kilogramele in plus, cei care au nevoie de sustinere si cei care vor sa ajute cu sfaturi sanatoase.



Bun venit printre noi

Alaptezi? Daca da, stii ce aport caloric trebuie sa asigure o mama ca sa aiba un bebe sanatos?
Dieta cu supa de varza nu este sanatoasa, nu stiu cine o poate recomanda
Din pacate nu mai alaptez de la o luna, nu am avut lapte aproape deloc si cand am ramas la 2 pic de lape am renuntat.
Poti sa-mi spui te rog de ce nu este sanatoasa aceasta dieta?
Citat:
Anterior postat de iuliana burlacu Vezi mesajul
Draga Alexandra,
De asta suntem aici, pentru ca avem nevoie de persoane care inteleg prin ce trecem si care ne sunt alaturi, chiar daca numai virtual.Eu una chiar am profitat din plin in ultimele 2 luni de tot ce mi-a putut oferi acest site. In mod sigur vei gasi macar o persoana care trece prin ce treci tu acum si vorbeste exact "limba ta".
Eu sunt in aceeasi situatie cu tine, am avut 100 de kg, am copil mic , si o mare dorinta sa incap iar in hainele de acu' 3 ani.
Dar uite cum gandesc:
-slabesc fiindca ma gandesc la sanatatea mea ,in primul rand,asa ca mi-am schimbat total stilul de viata.Mananc 5 mese pe zi, la ore regulate, in cantitati controlate . E regula sa mananc pe zi iaurt, fructe, legume, migdale .Apoi carne , oua etc,le variez.Beau apa cat de multa. Si fac miscare.
-nu vreau sa slabesc prea repede, fiindca o sa imi atarne pieile pe mine.
-nu vreau sa slabesc prea repede fiindca as putea pierde vitamine,minerale, ar putea sa-mi cada parul, sa imi slabeasca imunitatea, sa ma imbolnavesc de ficat, pancreas,stomac,etc.
-vreau sa mananc zilnic atata cat am nevoie ca sa nu ma simt extrem de frustrata, fara energie, deprimata, sa am putere sa ii fac fata copilei .
-ma gandesc ca , ce am acumulat in 9 luni,se va duce tot in 9 luni .
Cu toata sinceritatea iti doresc sa obtii ce iti doresti si sa fii fericita.
Ps Vitamine ia toata lumea in sarcina, sunt extrem de utile pentru dezvoltarea copilului. Gandeste-te ca ai facut ce a trebuit ca sa ii fie copilului bine.
Sunt perfect de-acord cu tine, ce se pune in 9 luni tot in 9 luni se da jos... la fel si restul kg care au venit de-alungul anilor. Nici eu nu vreau f mult sa slabesc de azi pe maine, totusi plec de la ideea ca intr-un an de zile ar trebui sa revin la o greutate macar aproape de normal! Sunt imbibata cu grasime si se simte, pentru mine e foarte greu sa tin o dieta, sunt o pofticioasa inraita !
O zi frumoasa!
georgycca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2075 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1558 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1042 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1999 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 19:16:56
iuliana burlacu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de georgycca Vezi mesajul
Din pacate nu mai alaptez de la o luna, nu am avut lapte aproape deloc si cand am ramas la 2 pic de lape am renuntat.
Poti sa-mi spui te rog de ce nu este sanatoasa aceasta dieta?

Sunt perfect de-acord cu tine, ce se pune in 9 luni tot in 9 luni se da jos... la fel si restul kg care au venit de-alungul anilor. Nici eu nu vreau f mult sa slabesc de azi pe maine, totusi plec de la ideea ca intr-un an de zile ar trebui sa revin la o greutate macar aproape de normal! Sunt imbibata cu grasime si se simte, pentru mine e foarte greu sa tin o dieta, sunt o pofticioasa inraita !
O zi frumoasa!
Si crezi tu ca , daca mananci supa de varza o sa scapi de pofte? Ma tem ca o sa cazi si mai rau in pacat, fiindca o sa acumulezi frustrari si cand o sa calci stramb, o sa fie de 10 ori mai rau decat acum. La mine asa functioneaza. Daca ma infometez, sunt nervoasa, frustrata, ma cert cu sotul, ma razbun pe copil, si , in cele din urma , zic o injuratura si bag o ciocolata. Cel putin asa faceam cu ceva timp in urma.
Acum, daca am grija sa mananc cand , cat si ce trebuie, nu mai am pofte asa de mari. Adica am , dar le pot controla. De exemplu, azi am avut treaba multa in oras si nu am apucat sa pap decat micul dejun ,si ala frugal. Am sarit gustarea si masa de pranz. Cand ma apropiam de casa , pe la 17 , si am simtit miros de placinte de la un magazin , era cat pe-aci s-o comit. Pofta se simtea de 3 ori mai rea din cauza foamei. Dar am rezistat eroic si sunt mandra de mine. Dar daca as face chestia asta zilnic, nu stiu cat as rezista.
Mai inspira-te de la fetele de pe site. O sa vezi ca o sa te regasesti in multe povesti si poate iti gasesti o dieta mai potrivita .
A, un aspect pe care l-am uitat. La mine cel putin, lipsa de magneziu imi da o pofta de dulce ingrozitoare.Si ganduri negre...brrrr. De aia nu mai renunt in veci la iaurt,cereale, migdale si fructe.
Asta e parerea mea de novice in ale dietei.
Toate cele bune.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-7650.htmlJurnal Iuliana,mamica de Maria
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2000 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 19:17:12
ynuka's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 42
Dieta: hipocalorica - personalizata
Date: 155cm, 82.9kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna fetelor !!!! Vreau sa slabesc mai repede !!!! Cum sa fac ???
ynuka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 408 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de andra_aly; 17 ian 2011 at 22:09:42.
 

Informatii despre slabit
100 kg, 90kg, dieta, jurnal dieta, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 9071 09 mar 2011 17:57:29
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 4331 16 feb 2011 00:56:41
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14
Jurnalul unei slabute de aproape 100 kg Corra Arhiva jurnale slabit 21 21 apr 2010 19:27:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole