View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 mar 2010, 15:27:25
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc pana la 35 de kg!!!

Citat:
Anterior postat de schumi69 Vezi mesajul
are cine vreo metoda, o cura, dieta ceva care sa ma ajute si pe mine sa slabesc 35 de kg intr-un timp cat mai scurt?? Eu am mai tinut cure de slabire, care dau rezultat foarte rapid dar marea problema este mentinerea greutatii dupa slabire!Totusi niciodata nu am avut de slabit atat de mult!!! cum sa fac???Prietena mea mi-a zis ca e pacat de mine ca-s baiat frumos dar grasimea ma strica, lucru suficient ca sa ma ambitioneze sa slabesc! Sfaturi, idei, plsssssssssss
Bun venit printre noi

Eu credeam ca doar femeile sunt cu slabitul rapid, dar vad ca si barbatii vor sa slabeasca repede

Daca tot spui ca mentinerea este mai grea, lucru foarte adevarat, atunci ar trebui sa stii ca mentinerea va fi usoara doar in cazul in care iti vei schimba stilul de alimentatie, altfel, daca tii acum o dieta X sau Y, si dupa ce slabesti iar mananci ca inainte, nu ai facut nimic, kg se pun la loc si iar o iei de la capat.

Cam care este meniul tau intr-o zi, ce mananci si cat, cate mese ai? Faci sport?
Stiind mai multe despre alimentatia ta actuala, putem sa facem corectii pe unde e nevoie si sa iti dam sfaturi cum sa mananci corect si sanatos.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat