View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 12 apr 2010, 19:25:11
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: usurel..usurel...voi ajunge TOP-MODEL!!!jurnal LIZUCA

Citat:
Anterior postat de lizuca23 Vezi mesajul
Buna slabutelor...ce ma bucur ca sunt aici cu voi!!!sunteti prietenele mele de suflet!!
Fetelor tre sa slabesc...nu mai suport comentariile rautacioase ale lumii,hainele care nu ma mai cuprind,neincrederea in mine pe care o am in societate,relatia cu sotul nu mai este ca inainte....greu,f greu!!!ma voi inarma cu ambitie de fier si multa rabdare si...VOI REUSI!!pina la vara sper sa dau ceva jos,,,sa schimb si eu prefixul..un 60 si ceva ar fi acceptabil.
pentru asta am nevoie de voi..sa fiti aici cu mine..pentru sfaturi..opinii!!!
nu vreau sa urmez o dieta drastica pt ca in urma cu ceva timp eram mare fana a dietelor minune si nu mam ales decit cu multe kgggggg in plus!!!
vreau sa slabesc cam 500-1kg pe saptamana,usurel fara sa ma infometez.
mam gandit pt inceput sa imi calculez caloriile sa pap intre 1000_1200kcal zilnic si sa incerc sa ma incadrez si in cele 20 de puncte pentru weight watchers...cum vi se pare ideea???
cu sportul nu ma prea omor....bibicleta epileptica si masaj anticelulitic si mult mers pe jos
de o saptamana de cand a inceput concursul pap in limita caloriilor si am slabit 1,5 kg...banuiesc ca la inceput se slabeste mai usor..pe urma va fi din ce in ce mai greu.
problema la mn este ca nu pot renunta la sucurile acidulate...inainte eram dependenta de cola iar acum de ceva timp beau niste sucuri acidulate pe care le cumpar din plus ssi care contin cam 8 kcal la 100 ml.
efectiv nu pot bea apa plata...nu imi place...si decit sa nu beau lichide care intro cura de slabire sunt esentiale....!!!
a doua prostioara e painea....e mult 100 gr de paine zilnic??
cam atita pap eu...de obicei o pap goala nu cu mancare ca sa nu amestec...de ex imi propun ca la masa de prinz sa pap 100gr paine goala ca imi place mie mult cand e proaspata!!!ar trebui sa renunt??
in rest pap cartofi fierti fara sare..peste,pui,vita..fructe&legume,mancarica gatita cu putin ulei..tocanite,ghiveciuri de legume,ciorbite.
ma rasfat saptamanal si cu ceva dulce
astept sfaturile voastre...credetima din suflet ca am mare nevoie de ele!!1
va pupic si va imbratisez
Bun venit printre noi Lizuca

Sigur vei reusi, daca vrei cu adevarat acest lucru, vei fi slabuta pana la urma

Mie mi se pare o dieta buna cu hipocalorica si WW, numai ca as spune sa incepi de la 1400 kcal Va fi greu la mentinere si in perioada de platou daca o iei de pe acum cu 1200

E buna si bicicleta eliptica, important e sa te tii de ea si sa fii constanta

Bineinteles, la inceput kg sunt mai dornice la plecat dar asta nu trebuie sa te dezamageasca perioadele in care veis labi mai incet, important e sa te tii pana la capat

Bauturi acidulate renunta, celulita va fi prima consecinta.
Doar nu vrei sa fii slabuta si cu celulita?!

Bea ceaiuri, sucurile acidulate sunt apa cu zahar sau aspartam si un sac de euri.

100 gr paine, cam mult

Si nu, painea nu trebuie sa reprezinte o masa, este nesanatos si foarte dezechilibrat.

Micul dejun, pranzul si cina sunt mese capitale, pe langa ele mai ai 2 gustari lejere si asta este cea mai buna dieta

Painea mananc-o la micul dejun De preferat integrala, alba nu este binevenita l)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii