View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 18:36:59
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: despre viata de grasuta si cea de slabuta

Citat:
Anterior postat de tmr Vezi mesajul
Salut!!! Sunt noua la voi in grup, v-am descoprit din intamplare...eu vreau sa va vorbesc despre viata de grasuta si cea de slabuta...daca aveti pareri, va rog sa mi le spuneti....am 22 de ani si sunt plinuta acum , dupa ce anul trecut aveam cu 7 kg mai mult ca acum (57kg). Imi doresc sa ajung la 52. dieta cu care am slabit 7 kg a fost dieta daneza, bazata in mare parte pe gratar si salata, cafeluta dimineata si cand facea mama ciorbita si una din aia...a functionat la mine.Acum imi caut motive sa nu-mi mai fie foame si activitati pentru o plinuta in plina vacanta care sa ma distraga de la mancare.
Salutare Tmr si bine ai venit in gasca noastra vesela

Cum le-am spus si altor fete te sfatuiesc si pe tine, verifica greutatea ideala pentru corpul tau: http://forum.slabute.ro/diete-alimen....html#post4026 asta e primul pas

Dupa care stabileste-ti un target, minus 4 kg pe luna ar fi cel mai bine

Dupa ce ai slabit cu dieta daneza cele 7 kg cum ai revenit la alimentatia normala?
Faci si sport?

Daca cauti activitati sa stii ca sunt multe, fara sa ma gandesc mult, iti enumar cele pe care le fac eu:

1. stau cu fetele de vorba si mai uit de pofte, incerc sa imi fac un regim mai ordonat, cu mese la ore fixe
2. citesc lucruri interesante despre univers, astronomie, noi descoperiri
3. studiez picturile marilor maestri ai artei
4. citesc carti
5. ma uit la filme care imi plac
6. mai desenez cate ceva, mai mult ma joc cu linia, asta atunci cand nu pictez pe bune (ceea ce fac cel mai des)
7. caut retete interesante, cu mai putine calorii dar delicioase

si daca ma mai gandesc, lista poate continua.... important e sa vrei sa gasesti activitati mult mai interesante si placute decat rontaitul toata ziua

Sunt sigura ca se poate

Succes si multi pupicei
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 02 aug 2009 at 11:33:16.
Răspuns cu citat