View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 28 iul 2009, 20:34:21
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Le journal d'Anca

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Ma chinui si eu de ceva timp sa slabesc vre 3-4 kg...nu sunt grasa dar la inaltimea mea (1.56) nu e prea comod sa ai ceva in plus. Am fost mereu slabuta dar acum...am ceva kg in plus de care vreau sa scap...mai bine zis am o "paturica" pe burta si in zona taliei pe care nu o pot suferi de nici un fel. Iubitul meu are de dat jos ceva de genul 15-20 de kg dar lui ii e foarte usor sa dea vreo 4-5 kg, la el kilogramele scad usor, reduce cantitatea de carnita si de painica pe saptamana, mai multe legume si iata-l cu cateva kg mai putin
Insa la mine e alta poveste...eu ma martirizez, fac foame, mananc legume multe, mananc sanatos, fac si cate putina miscare si nimik...parca e batut in cuie cantarul ala!
Am inceput sa ma ingras atunci cand m-am mutat aici in Suedia...am stat mult, f mult doar in casa fara sa fac mare lucru si incet, dar sigur am pus vreo 2 kg...apoi am fost un pic si acasa in Romania unde m-am infruptat cu paine de casa si salata de vinete cu maioneza..si am venit inapoi cu 2 kg in plus...
Oare numai mie mi se pare sau e adevarat ca daca ai putine kg de dat jos, atunci e cel mai greu?

Buna Anca si bine ai venit printre noi

In primul rand nu mai fi asa de trista si de dezarmata, atitudinea pozitiva este unul din lucrurile importante atunci cand vrei sa slabesti.

In al doilea rand, ai rabdare, ultimel 3-4 kg se duc cel mai greu Organismul este obisnuit cu alimentatia ta, cu stilul tau de viata si nu mai vrea sa dea nici un kg jos, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai lupti

In al treilea rand, nu te uita la prietenul tau, barbatii slabesc mult mai usor, au alt organism, alte arderi, deci nu se poate compara, tu ca sa slabesti, trebuie sa renunti nu doar la paine

In al patrulea rand, ca sa slabesti, trebuie sa faci sport, ce sport practici tu?

In al 5 rand, cam cate calorii papi intr-o zi? Ai un calculator de calorii aici, ai putea sa ne dai un exemplu de meniu, sa vedem care este problema

Hai ca se poate, important este sa vrei
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii