View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 11:56:49
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Sunt la facultate, ce dieta as putea sa tin?

Citat:
Anterior postat de SoranaSosy Vezi mesajul
Am nevoie de ajutor in legatura cu slabitul.Toata viata am fost plinutza...dar in ultima vreme(6 luni-1 an) am inceput sa ma ingras din ce in ce mai tare...intr-o perioada de maxim 6 luni m-am ingrasat 10-15 kg si nu pot sa spun ca mancam mult..dar mancam multe dulciuri..seara....si in mare parte din cauza facultatii si a orarului. DAR,de o luna si ceva m-am apucat de o dieta disociata care alterneaza cu o dieta cu supa de varza.Am reusit sa slabesc 8 kg ,dar nu pot sa le mai tin...Nu mai pot sa vad in fata ochilor supa de varza Deocamdata am inlocuit supa de varza cu o supa cu legume .Dieta disociata nu mai reusesc sa o tin,mi-e foarte foame..mai mult de 300 de calorii nu consumam. Ce dieta as putea sa tin,dar care sa nu implice mese la ore fixe.?(facultatea nu-mi permite).Help please ?
Buna Sorana si bun venit printre noi

Situatia ta este foarte delicata si rezolvarea este la fel de complicata.

Trebuie sa arunci supa de varza sau supa de legume la gunoi si sa incepi sa te hranesti sanatos, fara diete minune, acum vezi si tu in ce stare ai ajuns, ai slabit, dar nici nu poti continua mai departe cu supa de varza, ori o dieta sanatoasa inseamna o viata, nu o luna sau doua.

Nu mai spun de carentele, problemele de sanatate care sunt inevitabile cu 300 de kcal pe zi
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat