View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 24 apr 2009, 15:48:35
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de giovani Vezi mesajul
Eh, n-am numai 40 si ma duc rapid spre 50. dar....fac alpinism de la 15 ani, am facut judo competitional, parasutism, inot, zbor cu parapanta, ski, navigatie cu panze...si fac sala zilnic: 2 ore. cei din jurul meu au intotdeauna reactii aiurea cand afla cati ani am de unde cred ca sunt ceva ruda cu Dorian Grey - mi se dau 34-36 de ani. Am tensiune arteriala 130/80, am 78 kg la 174cm si dau examene de recertificare o data la 3 ani. Ce nelamurire am: vreau sa ajung la 72-74 kg dar sub 76 nu pot cobora orice as face. Vreo idee?
Buna Giovani
Bine ai venit printre noi.

Prima impresie, au dreptate ce-i care iti spun ca arati de 34-36 . Se vede ca ai avut grija de tine. Prea putini arata bine la varsta ta. Pentru asta merita sa fii laudat.

Doi la mana, nu stiam cine este Dorian Gray, dar am dat un search si m-am lamurit cine este. Da, ai ceva asemanari cu el.

Trei la mana, m-ai lasat masca Mama draga, cate sporturi ai putut sa faci si mai faci in continuare... foarte frumos.

Patru la mana. Tu de ce vrei sa slabesti? Ai cumva burtica, etc... Eu cred ca la cat sport faci esti numai muschi. Si daca e asa, nu cred ca va scadea greutatea. Numai daca nu ai grasime ceea ce am indoiesc. Eu de la atatea tipuri de sport cred ca eram din piatra. si nu mai stateam dupa slabit.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat