View Single Post
  #218 (permalink)  
Vechi 10 apr 2013, 15:01:19
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Sunt intru totul de acord cu tine.
Vointa, munca, tenacitatea, disciplina sunt calitati care ne ajuta si in alte domenii, nu numai in ceea ce priveste silueta.
Sunt atat de mandra de mine cand trec pe langa patiserii si sunt imuna incat nu pot sa ma exprim in cuvinte.
Dar cel mai tare sunt mandra de faptul ca nu mai mananc aproape nimic din comert; ma refer la alimente procesate.
90% din alimentatia mea e reprezentata de mancare facuta in casa, inclusiv iaurt, paine, iar branza si smantana sunt naturale de la tarani (chiar daca trebuie sa iau cantitati mici ca altfel se strica repede).

Sa va spun o intamplare amuzanta, apropo de alimentatie sanatoasa: sambata am mancat compulsiv, respectiv dupa ce am mancat cina m-am indopat cu tot ce imi iesea in cale. Si am mancat budinca de vanilie de la Muller (destul de scumpa firma).
Daca de 7 luni eu am mancat cat mai natural (nu mereu dietetic, dar natural) stomacul meu nu a reactionat frumos si am eliminat niste gaze vreo 3 ore.
Dimineata am intrebat-o si pe mama daca a avut aceleasi reactii, pentru ca mancase si ea si bineinteles ca la fel a patit si ea.
Asa ca data viitoare cand voi avea pofta de budinca, voi face una de vanilie dupa reteta Dukan (cu lapte si o lingura de faina). Are fix acelasi gust cu cea din comert.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416