View Single Post
  #2270 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 12:35:57
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de Inimioara Vezi mesajul
eu ma simt bn cu 500 de cal. si nu mi se pare infometare. eu si cand nu tin dieta nu cred ca ajung la 1000 si de cal. daca o sa mananc 1000 de cal nu mai slabesc niciodata. si daca mananc seara chiar nu mai slabesc. fiecare cu organismul lui. eu am vazut cum functioneaza la mn. zici ca e infometare dar nu e. chiar nu e. mie imi e suficient.dupa ora 4-5 la mn nu se mai mananca. e tarziu. pana la urma mananci sa traiesti nu traiesti sa mananci
Inimioara tu crezi ca ai suficiente cunostinte in domeniu ca sa afirmi ca 500 kcal nu inseamna infometare?!

Sau cine ti-a spus ca nu e infometare?

Fiecare are organismul lui, da, tocmai de aceea, metabolismul bazal variaza la fiecare persoana. Eu am un metabolism , tu ai alt metabolism.

Cine ti-a spus prostia ca dupa 4-5 nu se mananca?

Tu nu mananci ca sa traiesti, tu mananci ca sa nu spui ca nu ai mancat, ca sa traiesti trebuie sa dai minimul de calorii organismului, si minimul inseamna metabolismul bazal.

Eu in locul tau m-as documenta inainte de a spune atat de multe informatii eronate, care sunt departe de realitate.

Crezi ca oamenii de stiinta care au studiat toate aceste aspecte s-au ocupat cu prostii?

Mai gandeste-te, nici nu ai suficiente cunostinte si nici suficienta experienta ca sa faci astfel de afirmatii eronate.

Nu ti se pare dubios ca nimeni nu este de acord cu regimul tau, sau e normal sa fie asa?!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii