View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 04 sep 2009, 13:57:22
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: laptele-ajutor in slabire

Citat:
Anterior postat de mihaeka Vezi mesajul
Vacuta are 4 compartimente in stomac ca sa proceseze iarba, nu laptele. Si eu am citit intr-o carte despre alimentatia naturista, adica neprocesata, ca laptele isi pierde substantele nutritive daca e fiert, si o vreme il beam doar nefiert, pentru ca stiam ca vacile de la care provine sunt vaccinate, ingrijite si deparazitate, mulse cu mulgatoarea. N-am avut nicio problema, chiar imi placea mai mult asa. Dar nu m-as prea risca sa beau lapte nefiert de la orice vaca.
Ideea ca laptele e un aliment exclusiv pentru pui am citit-o si eu intr-o carte numita Dieta vietii, mi se pare o prostie, unii chiar nu stiu ca sa mai inventeze ca sa vina cu ceva nou, autorul considera ca are un argument solid in faptul ca toate animalele beau lapte doar cand sunt pui, nu si la maturitate. De parca omul face tot ce fac animalele. Pai cum ar fi ca dupa ce nastem sa mancam placenta, cum fac animalele?
La mine dimineata laptele e micul dejun de cand ma stiu.
Foarte interesant Mihaeka, am aflat si eu lucruri noi, nu stiam cateva din ele...
De ce oare isi mananca animalele placenta?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat