View Single Post
  #231 (permalink)  
Vechi 27 oct 2017, 13:13:38
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Multumesc, lidiuta! M-a motivat faptul ca a mers in jos cantarul..chiar daca putin Vreau sa fiu consecventa de acum, sa vad ce iese.

Meniu azi (550 calorii , a2-a zi de IF pe saptamana asta):
P (ora 14) - salata mare de varza cu un ou fiert, telemea, 2 crackers wasa, migdale

Din nou, daca dau iama in ceva va anunt Momentan ma simt satula, ok.

Maine seara merg la o nunta Sper sa fie ok..stiu ca sunt capabila sa distrug o saptamana de mancat ok intr-o singura noapte, si nu vreau. Nu sunt decisa cum ar fi mai bine.. sa mananc foarte putin maine, pentru ca ce mananc seara sa nu depaseasca caloric foarte mult necesarul zilei? Saau sa mananc ceva sanatos inainte, ca acolo sa nu ma loveasca o foame teribila, care alaturi de presiunea sociala sa ma faca sa mananc ca spartul? . Ceva idei, recomandari?
Ma tem de tendintele mele de mancat compulsiv, mai ales in situatii de genul. Plus ca voi avea probabil si o stare de spirit mai "plouata". Cu fiecare nunta a unei colege imi reamintesc ca lumea isi intemeiaza familii la varsta asta si eu sunt supraponderala, am stima de sine 0, si in ritmul asta probabil voi bantui singura prin viata mereu
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (30 oct 2017), lidiuta (27 oct 2017), nikytour (27 oct 2017)