Subiect: Jurnalul Paulei
View Single Post
  #235 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 23:17:22
dara's Avatar
dara dara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Pai vino inapoi, please, ca si pe mine m-ai inspirat tu, cu mai multe, si cu jobul, si cu sportul, si cu JM, la acele kg nu-mi puneam problema sa fac JM, doar mergeam mult pe jos....si mai aveam ceva activitati alerte cu sotul, asa ca mi se pare ca esti super tare.

Ziceai ca ai un job care-ti place, ce faci acum? Mi se pare important. Nu mai pleca, please ai ceva la care eu aspir, trebuie sa ma mai gandesc ce e ca sa-ti pot descrie

Rezolvarea mancatului emotional e un proces, mi-a luat mult sa inteleg asta....priveam si eu cu 'am/n-am vointa', dar nu e vorba de asta, ci de antrenare treptata...si asta nu am inventat-o eu, ci o intreaga literatura de specialitate pe care eu o tot citesc si aplic si la mine si la alte persoane.

Recent mi-a reusit si cu parintii mei, la 60 de ani, de nu-mi vine mie sa cred, s-au apucat de South Beach...si taman ce-mi spuneau ca li s-a normalizat glicemia, in conditiile in care tatal meu si bea.

Spuneai ca ai tensiune mare, cum faci sa faci sport cu ea si sa nu te sperii de simptome? Iei medicamente de tensiune?

Eu simt ca am ce invata de la tine

Si eu stagnez acum, dar m-am invatat cumva si cu stagnarile, sunt ienrente cred, la atatea kg...oricum anul trecut a fost cea mai lunga, nu mai scadeam de la 78, dupa 40 kg...cu un ceva yo-yo.

In jurnal nu stiu daca am scris prea multe, mai mult la subiectul cu binge eating sau poate prin jurnalele fetelor. Nu am avut un plan de scris, sorry - ca sa fie extrem de coerent si legat totul.