View Single Post
  #236 (permalink)  
Vechi 30 oct 2017, 15:56:20
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Roxana, te înţeleg cu rochia, cam aşa sunt şi eu, am impresia că, indiferent cu ce mă îmbrac, nu mă simt în largul meu...e însă doar un obstacol interior. Cei din jur nu ne analizează cu lupa, nici nu ştiu ce gândim şi poate noi suntem severe cu noi înşine mai mult decât ar trebui. Important e să ne îmbrăcăm decent şi mai ales să comunicăm cu ceilalţi...ei au nevoie de un sfat, o sugestie, o încurajare...Prea ne focusăm pe omul exterior, în detrimentul celui interior.
Fiecare zi e o luptă cu preconcepţiile noastre, nu e uşor, dar orice mic progres contează.
Ai mare dreptate, lidiuta... observ ca nici eu nu sunt atat de critica cu cei din jurul meu, cum sunt cu mine. Cunosc persoane mai plinute care chiar mi se pare ca arata ok, care chiar sunt sigure pe ele, dezinvolte, au relatii fericite si vieti implinite. Sunt constienta ca multe blocaje sunt in capul meu, si de fapt ar trebui sa ma simt bine si la greutatea actuala. Dar mai am de lucru . Si ideal ar fi sa mai slabesc, desigur..
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (30 oct 2017), lidiuta (30 oct 2017)