Subiect: Jurnal bruneta88
View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 13 dec 2009, 13:03:52
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal bruneta88

Buna!

Ti-am citit si eu jurnalul. In primul rand cauta sa faci aerobic/cardio si abia dupa ce dai jos mai mult sa te apuci si de ex pt modelarea muschilor (pt abdomen, brate, picioare). In al 2-lea rand gaseste un sport care sa iti placa, incearca mai multe, vezi ce ti se portiveste mai bine. In al 3-lea rand nu fa zilnic, cel putin nu de la inceput. Nu ii dai timp organismului sa se refaca dupa efort.

Mananca de dimineata, e masa cea mai importanta. Nu conteaza ca daca nu mananci ti se duce foamea. Nu manca sub 1000 de kcal, iti incetinesti metabolismul. La facultate eu am dupa mine iaurtul de baut, ceilalti sa manance tooot ce vor.

La prietenul tau acasa gusta din ce ti se ofera, dar nu manca mult. Eventual alege ce ti se pare ca are mai putine grasimi. Evita carbohidratii simpli, deci sari peste desert. Si vorbeste cu ei, sunt oameni, trebuie sa inteleaga. Si daca nu inteleg e problema lor, nu trebuie sa fi indopata.

Daca ai trisat o data, aia e. Sa nu se intample prea des. Capul sus, mai mut sport si te tii de dieta in continuare.


Dulciurile da-le altcuiva sa le manance. Ai mei au venit cu bomboane cu cioco si eu le-am zis sa le ia inapoi, eu nu mai mananc dulce. Daca stii ce vrei nu te tenteaza. In primele 3 saptamani de dieta nu am pus nimic rau in gura, desi prietenul meu a mancat tort, fast-food si dulciuri si tot ce voiam eu sa mananc in fata mea. Recunosc ca am gustat si eu apoi dulciuri, dar nu am mancat in prostie din ele apoi. Si acum mi-am revenit si iar sunt orientata pe target. Acum traiesc cu turta dulce preferata si ciocolata nemteasca in casa. Daca stii ce vrei nu calci stramb.