View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 24 ian 2010, 18:17:55
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de An-k Vezi mesajul
Am postat in acelasi timp

Flex points
este calculul simplu al carbohidratilor sanatosi, si al carnii slabe

adica:
orez, cartofi, paste, paine neagra (aceea cu aspect umed) portie libera (pana te simti bine nu pana simti ca nu mai poti) pentru 4 p
carne slaba gen peste alb (pangasius, cod), piept de pui sau curcan, sunca de pui sau curcan, muschi de vita, muschiulet de porc pentru 3 p
la o masa nu se recomanda si carne si cartofi la liber, daca de exemplu iei cartofii carnea o cantaresti si invers. Bineintales ca daca mai adaugi un unt la piureu, un sos sau mai stiu eu ce se calculeaza separat.

Acum au inventat pro points care inca nu am aflat ce inseamna.
Aha, am inteles
Nu stiam de acest lucru la WW

Citat:
Anterior postat de An-k Vezi mesajul
Slabuta, multumesc de primire, bine v-am gasit

Si eu sper ca de data asta sa imi dovedesc ca am ambitie. Si poate la vara imi permit costum de baie din 2 piese

Autumnleaf, ma bucur ca mai tine cineva dieta, unde-s doi puterea creste... nu mai zic cand is mai multi. De maine voi posta si ceva meniuri.

Azi de exemplu am mancat sarmale (nu i asa ca suna aiurea? tii dieta si mananci sarmale). Le am facut din piept de pui cu multa varza printere ele si dulce si acra, si 100 g bacon afumat la o oala, sosul de rosii cu o lingura de ulei;
am calculat asa: carne de pui (portie la liber - 3p)
orez (portie libera dupa dorinta)- 4p
1 p pentru grasime- deci am mancat 3 sarmalute medii cu ceva varzica de 8 puncte - o cina onorabila - la 6 seata.

Eu incerc sa ma ghidez si dupa principiul in care ultima masa e inainte de ora 19, si in conditii exceptionale 20.

noapte buna
Iti doresc sa ajungi la vara pe plaja, cu un costum din 2 piese
Tine-te de dieta si sunt sigura ca vei reusi

Depinde ce fel de sarmale Sunt si sarmale dietetice, ceva asemanator cu ce ai facut tu dar fara bacon

Tu cam pe la ce ora te culci?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat