View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 19:09:52
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc 10 kg?

Citat:
Anterior postat de angel_amaly Vezi mesajul
buna!cred ca sunt cea mai noua pe aici.saptamana trecuta am constatat ca am 64 kg la 162m,ceea ce inseamna ca trebuie sa slabesc 10 kg.inainte aveam 51-52 kg,dar dupa ce am nascut m-am ingrasat.ce-i drept ca mancam de toate.nici o zi fara ceva dulce.de 5 zile am renuntat la dulciuri,paine,sare....acum alimentatia mea e bazata pe legume,fructe,oua,branza si apa(peste 2 litri zilnic).dupa orele 16-17 nu mai mananc nimic.bucuria cea mare e ca am slabit 3 kg in aceste 5 zile.mi-a fost greu primele 3 zile,dar vad ca incet incet organismul se obisnuieste cu ce ii dau si cat ii dau sa pape.gatesc sotului si fetitei mele de toate si mi-e pofta,dar am o vointa de fier mai ales cand vad rezultatele.va pup si sa aveti talia la care visati si o doriti!
Buna Amaly si bine ai venit in familia noastra
NU conteaza ca esti cea mai noua, conteaza ca vrei ca si noi acelasi lucru, sa slabesti si sa ai silueta la care visezi

La inceputul regimului mereu este mai complicat, organismul se incapataneaza, cere mancarica multa, dulciuri.... dar dupa ce-l obisnuiesti cu ordinea, mese regulate, papica sanatoasa si sport, cedeaza si kg, ca nu au incotro

Daca esti dupa sarcina (sper ca am inteles bine) vezi ca aici: Dieta dupa nastere se mai strang fetele care au bebei si discuta despre dieta, miscare dupa sarcina. Cu cat mai multe o sa fiti, cu atat mai vesel va fi si kg vor pieri fara nici o grija.

Iti doresc si tie silueta la care visezi si bafta in ceea ti-ai propus.
PS: sanatate lui bebe
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii