View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 04 feb 2011, 13:54:07
eliza david's Avatar
eliza david eliza david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: lowcarb
Date: 164cm, 59.6kg
Mesaje: 2.578
Aprecieri acordate: 191
Am fost apreciat(a) de 497 ori in 360 mesaje
Implicit Re: Jurnal CAlexandra

Citat:
Anterior postat de calexandra Vezi mesajul
tocmai am tras o geana la fotografiile din comunitate si am devenit....cum sa spun....putin trista.....exista perioade in care am dubii ca o sa reusesc.....cred ca deja am intrat in ea.......
Pe mine ma motiveaza si ambitioneaza in acelasi timp, multe din fotografiile alea. Pai daca oamenii aia au putut sa dea 10, 15, 20, 45 si cine stie cate mai mult, kg jos, noi de ce sa nu putem. Toate fetele alea slabute acum, au fost candva plinute si au muncit si s-au abtinut de la mancaruri interzise, au alergat, dansat, ofticat, stresat, demoralizat si toate cele, dar au mers mai departe si intr-un final vezi niste poze in care intra pe un singur crac al unui fost pantalon. Ce naiba?! Noi nu putem?
Si ele au avut abateri, stagnari si toate alea pe care le avem si noi, dar au continuat si rezultatele au aparut pana la urma. Dar cu multa munca si ambitie.

Pe mine ma apuca dracii cand vad ca nu se mai misca enervantul de cantar, parca imi face in ciuda, dar ma tin aici de treaba. Sper ca pana la urma sa se imbuneze.
Prietenul meu imi tot spune sa termin cu prostia asta de slabit, ca nu sunt grasa deloc si ca oricum nu am cum sa slabesc ca asa mi-e conformatia - grasana (asta zic eu). Si baga in el ca spartul si nu pune nici o suta de grame, e mega slabanog si parca slabeste si mai mult mancand. Si cand il aud, mai tare ma apuca slabitul si poate sa infulece si mama cartofilor prajiti sau ditamai tortul, cozonacul etc, langa mine ca numai de-al draq nu mananc. Nici nu gust. Si pana la urma si asta ma abitioneaza sa ii demonstrez ca pot si ca el mananca .... sti tu ce, si ca dca vrei se poate. Tre sa te tii de treaba si gata.

Offf, cat am scris aci, cred ca te-am plictisit. dar incerc sa trag de timp pt c anu am chef de munca.

So, keep going, nu mai ceda in fata ispitelor. A, stii cum fac eu? Imi pun in fata o ciocaolata si zic ca o mananc mai tarziu, si mai tz, si tot asa. Si trece ziua

Gata. Puup, spor la tot!!!!!
__________________



jurnal de primavara