View Single Post
  #275 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:12:18
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de joanna18 Vezi mesajul
Sunt convinsă că se poate şi, iată, tu şi alte slăbuţe sunteţi un exemplu.
Chiar mă uitam la albumul Fulgutei, cu toate bunătăţile pe care le face şi mi-a făcut ceva poftă de cozonac, trebuie să recunosc, dar bine că se face greu, deci n-are şanse să mă tenteze. Abia la Crăciun cred că o să fac cu mama Dar când văd ce bunătăţi face, iar ea nu mănâncă din ele, mă ambiţionez şi mai tare

Uite că acum o să-l "îmbunezi" din nou, să-i arăţi că nu eşti chiar aşa stresată

Curly, mulţumesc şi felicitări şi ţie Văd că ai multă ambiţie. Să ştii că sună tare bine mere la cuptor cu scorţişoară, chiar mă gândeam şi eu zilele trecute la asta.
Cât despre celulită, şi eu am observat o îmbunătăţire, dar tare mi-e aiurea acum că începe şcoala şi o să stau mult pe scaun. Sper doar să găsesc mereu timp pentru mişcare.
Apropo, Anca, ziceai de băut. Am citit tot felul de impresii. Tu ce ştii: cafeaua e ok sau nu în ceea ce priveşte celulita?
Da, si eu o admir pe Fulguta. Si pot sa zic ca-s uimita de mine cum al meu reuseste sa manance toate prostiile dupa care eu ma topeam si totusi nu mai poftesc. Si de covrogii aceia dulci pot sa ma lipsesc. Mai ales ca 2 zile la rand am calcat stramb, desi nu am avut nr mare de kcal.

Despre cafea si celulita un lucru stiu: scrubul cu zatul de la cafea cica e ft bun pt combaterea celulitei. Eh, si daca nu e bun pt asta, iti lasa o piele ft fina. Eu ma mai scrubbuiam cu zatul pe fata si pe corp si imi lasa pielea de necrezut de fina. Cand m-am referit la baut m-am referit la sucurile cu zahar sau indulcite, la ceaiurile cu zahar/indulcite. Apa-i sfanta. Pana si ceaiurile au arome in ele, inclusiv cele cumparate din ceainarii (stiu de la un amic care lucreaza in ceainarie). Trebuie cautate cu mare grija cele vezi sau albe fara arome.

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Dieta mea ,e prin definie ,una lunga -are la baza Montignac,care e mai mult un stil de viata decat o dieta E singura care m-a lasat mama sa o tin, pentru ca ea considera ca inca sunt in crestere,si nu ar fi sanatos sa tin o dieta prea stricta. In fine,nu prea cred ca mai sunt in crestere,dar are si mama dreptate in felul ei
Dupa fiecare doua saptamani de diieta stricta,am doua saptamani de diversificare,in care sunt permise alimentele de care iti spuneam .-o data pe saptamana,nu mai des. Diversificarea trebuie tinuta,pt ca altfel organismul se obisnuieste cu aportul redus de calorii si dieta nu mai functioneaza-deci oricum o sa trebuiasca sa pap mai mult atunci Sper sa o conving pe mama sa renuntam la prajitura,dar nu garantez Sunt minora,ea e inca sefa
E o dieta lunga,dar rezultatele sunt si ele pe termen lung.Si sincer,eu nu ma grabesc -am o viata inainte sa ma bucur de silueta care mi-o formez acum
Nu sunt nici pe aproape de taarget,si oricum targetul e doar pana pe 6.12,daca reusesc sa il bat pana atunci am de gand sa il mut la 55. Dar mai e timp. Nu ma grabesc. Daca ma grabesc,nu ma mai lasa mama sa tin nici dieta asta
Stiu principiile dietei Monti in mare. E o dieta ft sanatoasa. Si tin sa te dezamagesc, dar abia la 22 de ani se termina complet cresterea si pana la 18 ani sub nici o forma nu trebuie sa tii diete strice. Poate nu mai cresti in inaltime (eu nu am mai crescut de la 15 ani ), dar tot se mai dezvolta oasele, nu o sa mai arati asa cand o sa ai peste 20 de ani.
Răspuns cu citat