Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #271 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 21:44:46
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Anca,felicitari pentru cele 2 zile fara dulciuri Precum vad si eu adeseori , nu e prea bine ca cei din jurul nostru nu ne sustin in dietele noastre. Pe mine ai mei ma sustin pana la un punct,dar cand vreau o noua provocare, sunt acuzata ca sunt obsedata de dieta s.a.m.d
Dar trebuie sa ne chinuim sa ne tinem pe pozitii
Poate o conving pe mama ca,in diversificare,in loc de desert,sa facem mere coapte la cuptor ,cu putina scortisoara sau fara suna permis in concurs,si multumitor pentru mama
Merci! eu ma tin pe pozitii, dar au dreptate, eu sunt uneori obsedata. tot timpul imi calculez kcal in gand. Oricum, ce sa zic, uneori as putea sa-mi permit si cate ceva bun, cu limita, si doar uneori, ca sa nu fiu frustrata. Nu mai zic ca-mi place sa-l rasfat pe al meu cu bunatati culinare, lucru pe care nu l-am mai facut de mult timp.

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
S-a terminat si la mine a6-a zi fara dulciuri ,ma simt foarte bine si nu imi e pofta de nimic
P.S : Vreti sa stiti o parte buna a lipsei de dulciuri ? In combinatie cu sala de saptamana asta, mi-au redus celulita de pe picioare nu mai decat foarte putine si la nr meu de kilograme si la celulita pe care o aveam saptamana trecuta..credeti-ma...e cevaa
Felicitari! Si eu am exact aceleasi rezultate: sala combinata cu mancare sanatoasa si lipsa dulciurilor duc la diminuarea celulitei. Am reusit la inceputul verii sa nu se mai vada deloc, decat cand strang, dar cat nu am ajuns la sala si am fost in vacanta si am mancat si porcarii si am stat mult pe scaun a reaparut. asa ca tot timpul va trebui sa fii ft atenta la ceea ce mananaci si, ft important, ceea ce bei si cata miscare faci.
Răspuns cu citat
  #272 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 21:59:44
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Am pierdut acel obicei de a ma infrupta cu mult dulce. Nici nu mai poftesc decat ft rar. Exact ce ai zis si tu, am invatat sa ma limitez, sa gust doar si s-o fac ft rar, gen o data sau la 2 sapt. Si nu numai cu dulciurile, dar si cu mancare si fast-foodul, mai ales. Inainte infulecam un meniu de 8 cripsy cu cartofi si 2 sosuri fara sa respir, acum 3-4 crispy si un strop de sos, fara cartofi, ma satura. De Mc nici nu ma mai ating. Cu timpul si daca reunuti la anumite produse poti sa inveti sa te abtii si sa te limitezi.

Merci. Macar ii fac cu mana mea si stiu ce am pus in ei. Nu ii iau de la magazin, plini de zahar si de euri. Oricum, am calculat si un covrig are 330 de kcal, daca mananc 1/2, exact cat imi trebuie, mi-am facut pofta si i-am aratat si lui ca nu ma abtin non-stop. Asta-mi reprosaza, ca ma abtin ft mult si uneori sunt si uracioasa pt ca nu mananc ce vreau. Si asa si e, uneori.
Sunt convinsă că se poate şi, iată, tu şi alte slăbuţe sunteţi un exemplu.
Chiar mă uitam la albumul Fulgutei, cu toate bunătăţile pe care le face şi mi-a făcut ceva poftă de cozonac, trebuie să recunosc, dar bine că se face greu, deci n-are şanse să mă tenteze. Abia la Crăciun cred că o să fac cu mama Dar când văd ce bunătăţi face, iar ea nu mănâncă din ele, mă ambiţionez şi mai tare

Uite că acum o să-l "îmbunezi" din nou, să-i arăţi că nu eşti chiar aşa stresată

Curly, mulţumesc şi felicitări şi ţie Văd că ai multă ambiţie. Să ştii că sună tare bine mere la cuptor cu scorţişoară, chiar mă gândeam şi eu zilele trecute la asta.
Cât despre celulită, şi eu am observat o îmbunătăţire, dar tare mi-e aiurea acum că începe şcoala şi o să stau mult pe scaun. Sper doar să găsesc mereu timp pentru mişcare.
Apropo, Anca, ziceai de băut. Am citit tot felul de impresii. Tu ce ştii: cafeaua e ok sau nu în ceea ce priveşte celulita?
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
Răspuns cu citat
  #273 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:04:12
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Are si mama ta dreptate, dar tu mai ai ceva pana la target, fii stricta acum si cand o sa fii la mentinere o sa-ti poti permte ocazional si prostioare. Nu e bine sa iti pui bete-n roate si sa lungesti dieta.
Dieta mea ,e prin definie ,una lunga -are la baza Montignac,care e mai mult un stil de viata decat o dieta E singura care m-a lasat mama sa o tin, pentru ca ea considera ca inca sunt in crestere,si nu ar fi sanatos sa tin o dieta prea stricta. In fine,nu prea cred ca mai sunt in crestere,dar are si mama dreptate in felul ei
Dupa fiecare doua saptamani de diieta stricta,am doua saptamani de diversificare,in care sunt permise alimentele de care iti spuneam .-o data pe saptamana,nu mai des. Diversificarea trebuie tinuta,pt ca altfel organismul se obisnuieste cu aportul redus de calorii si dieta nu mai functioneaza-deci oricum o sa trebuiasca sa pap mai mult atunci Sper sa o conving pe mama sa renuntam la prajitura,dar nu garantez Sunt minora,ea e inca sefa
E o dieta lunga,dar rezultatele sunt si ele pe termen lung.Si sincer,eu nu ma grabesc -am o viata inainte sa ma bucur de silueta care mi-o formez acum
Nu sunt nici pe aproape de taarget,si oricum targetul e doar pana pe 6.12,daca reusesc sa il bat pana atunci am de gand sa il mut la 55. Dar mai e timp. Nu ma grabesc. Daca ma grabesc,nu ma mai lasa mama sa tin nici dieta asta
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 856 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #274 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:07:19
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de joanna18 Vezi mesajul

Curly, mulţumesc şi felicitări şi ţie Văd că ai multă ambiţie. Să ştii că sună tare bine mere la cuptor cu scorţişoară, chiar mă gândeam şi eu zilele trecute la asta.
Cât despre celulită, şi eu am observat o îmbunătăţire, dar tare mi-e aiurea acum că începe şcoala şi o să stau mult pe scaun. Sper doar să găsesc mereu timp pentru mişcare.
Apropo, Anca, ziceai de băut. Am citit tot felul de impresii. Tu ce ştii: cafeaua e ok sau nu în ceea ce priveşte celulita?
Multumesc Da,sa stii ca am chiar foarte multa ambitie..sper sa reziste si de luni incolo ,cand scumpii mei colegi o sa ma bombardeze din toate partile cu dulciuri si alimente interzise. Dar o sa rezist. Pe langa ca acum am motivatie, am si o gasca de slabute care ma incurajeaza,nu-i asa?
Da merele la cupor sunt foarte bune si sunt dulci ,nu mai au nevoie de zahar/gem/fructoza
Sper ca scortisoara e permisa in concurs daca nu ,trebuie sa vin cu alta idee
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 856 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #275 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:12:18
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de joanna18 Vezi mesajul
Sunt convinsă că se poate şi, iată, tu şi alte slăbuţe sunteţi un exemplu.
Chiar mă uitam la albumul Fulgutei, cu toate bunătăţile pe care le face şi mi-a făcut ceva poftă de cozonac, trebuie să recunosc, dar bine că se face greu, deci n-are şanse să mă tenteze. Abia la Crăciun cred că o să fac cu mama Dar când văd ce bunătăţi face, iar ea nu mănâncă din ele, mă ambiţionez şi mai tare

Uite că acum o să-l "îmbunezi" din nou, să-i arăţi că nu eşti chiar aşa stresată

Curly, mulţumesc şi felicitări şi ţie Văd că ai multă ambiţie. Să ştii că sună tare bine mere la cuptor cu scorţişoară, chiar mă gândeam şi eu zilele trecute la asta.
Cât despre celulită, şi eu am observat o îmbunătăţire, dar tare mi-e aiurea acum că începe şcoala şi o să stau mult pe scaun. Sper doar să găsesc mereu timp pentru mişcare.
Apropo, Anca, ziceai de băut. Am citit tot felul de impresii. Tu ce ştii: cafeaua e ok sau nu în ceea ce priveşte celulita?
Da, si eu o admir pe Fulguta. Si pot sa zic ca-s uimita de mine cum al meu reuseste sa manance toate prostiile dupa care eu ma topeam si totusi nu mai poftesc. Si de covrogii aceia dulci pot sa ma lipsesc. Mai ales ca 2 zile la rand am calcat stramb, desi nu am avut nr mare de kcal.

Despre cafea si celulita un lucru stiu: scrubul cu zatul de la cafea cica e ft bun pt combaterea celulitei. Eh, si daca nu e bun pt asta, iti lasa o piele ft fina. Eu ma mai scrubbuiam cu zatul pe fata si pe corp si imi lasa pielea de necrezut de fina. Cand m-am referit la baut m-am referit la sucurile cu zahar sau indulcite, la ceaiurile cu zahar/indulcite. Apa-i sfanta. Pana si ceaiurile au arome in ele, inclusiv cele cumparate din ceainarii (stiu de la un amic care lucreaza in ceainarie). Trebuie cautate cu mare grija cele vezi sau albe fara arome.

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Dieta mea ,e prin definie ,una lunga -are la baza Montignac,care e mai mult un stil de viata decat o dieta E singura care m-a lasat mama sa o tin, pentru ca ea considera ca inca sunt in crestere,si nu ar fi sanatos sa tin o dieta prea stricta. In fine,nu prea cred ca mai sunt in crestere,dar are si mama dreptate in felul ei
Dupa fiecare doua saptamani de diieta stricta,am doua saptamani de diversificare,in care sunt permise alimentele de care iti spuneam .-o data pe saptamana,nu mai des. Diversificarea trebuie tinuta,pt ca altfel organismul se obisnuieste cu aportul redus de calorii si dieta nu mai functioneaza-deci oricum o sa trebuiasca sa pap mai mult atunci Sper sa o conving pe mama sa renuntam la prajitura,dar nu garantez Sunt minora,ea e inca sefa
E o dieta lunga,dar rezultatele sunt si ele pe termen lung.Si sincer,eu nu ma grabesc -am o viata inainte sa ma bucur de silueta care mi-o formez acum
Nu sunt nici pe aproape de taarget,si oricum targetul e doar pana pe 6.12,daca reusesc sa il bat pana atunci am de gand sa il mut la 55. Dar mai e timp. Nu ma grabesc. Daca ma grabesc,nu ma mai lasa mama sa tin nici dieta asta
Stiu principiile dietei Monti in mare. E o dieta ft sanatoasa. Si tin sa te dezamagesc, dar abia la 22 de ani se termina complet cresterea si pana la 18 ani sub nici o forma nu trebuie sa tii diete strice. Poate nu mai cresti in inaltime (eu nu am mai crescut de la 15 ani ), dar tot se mai dezvolta oasele, nu o sa mai arati asa cand o sa ai peste 20 de ani.
Răspuns cu citat
  #276 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:14:19
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Multumesc Da,sa stii ca am chiar foarte multa ambitie..sper sa reziste si de luni incolo ,cand scumpii mei colegi o sa ma bombardeze din toate partile cu dulciuri si alimente interzise. Dar o sa rezist. Pe langa ca acum am motivatie, am si o gasca de slabute care ma incurajeaza,nu-i asa?
Da merele la cupor sunt foarte bune si sunt dulci ,nu mai au nevoie de zahar/gem/fructoza
Sper ca scortisoara e permisa in concurs daca nu ,trebuie sa vin cu alta idee
Eu imi mai alinam pofta de dulce in felul urmator: luam un mar, il feliam, pudram pe el scortisoara si apoi luam lugurita aceea de miere permisa si puneam cateva picaturi pe fiecare felie de mar. Nu am facut asta decat de vreo 2-3 ori dar mi-a facut bine. In rest, nu m-am atins de miere, nici nu-mi place.
Răspuns cu citat
  #277 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:20:56
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul

Despre cafea si celulita un lucru stiu: scrubul cu zatul de la cafea cica e ft bun pt combaterea celulitei. Eh, si daca nu e bun pt asta, iti lasa o piele ft fina. Eu ma mai scrubbuiam cu zatul pe fata si pe corp si imi lasa pielea de necrezut de fina. Cand m-am referit la baut m-am referit la sucurile cu zahar sau indulcite, la ceaiurile cu zahar/indulcite. Apa-i sfanta. Pana si ceaiurile au arome in ele, inclusiv cele cumparate din ceainarii (stiu de la un amic care lucreaza in ceainarie). Trebuie cautate cu mare grija cele vezi sau albe fara arome.
Mi-am făcut şi eu scrubul cu cafea zilele trecute şi o să-l repet mâine pentru că, da, lasă pielea incredibil de fină. Mă gândeam la cafeaua băută, sper să facă bine şi nu rău, că nu prea vreau să renunţ la ea
Eh, eu sucuri beau doar ocazional, la vreo aniversare sau ceva de genul ăsta, cola nici atât, iar despre ceaiuri nu ştiu prea multe, dar am văzut că multe au arome. Chiar şi eu am o cutie şi scrie pe ea că e aromatizat. Din păcate, parcă nimic nu mai e natural, aşa că, precum spuneai, apă, apă, apă.
Celulita mea are cauze clare: dulciuri în exces şi lipsă de mişcare. Deci prin reversul medaliei, sper să o rezolv.
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
Răspuns cu citat
  #278 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:27:53
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de joanna18 Vezi mesajul
Mi-am făcut şi eu scrubul cu cafea zilele trecute şi o să-l repet mâine pentru că, da, lasă pielea incredibil de fină. Mă gândeam la cafeaua băută, sper să facă bine şi nu rău, că nu prea vreau să renunţ la ea
Citat:
Anterior postat de joanna18 Vezi mesajul
Eh, eu sucuri beau doar ocazional, la vreo aniversare sau ceva de genul ăsta, cola nici atât, iar despre ceaiuri nu ştiu prea multe, dar am văzut că multe au arome. Chiar şi eu am o cutie şi scrie pe ea că e aromatizat. Din păcate, parcă nimic nu mai e natural, aşa că, precum spuneai, apă, apă, apă.
Celulita mea are cauze clare: dulciuri în exces şi lipsă de mişcare. Deci prin reversul medaliei, sper să o rezolv.
Nu stiu ce sa-ti zic despre ea daca o bei. Stiu ca e sanatos pt inima sa bei o cescuta mica si cica are antioxidanti, dar nu stiu ce efecte are asupra celulitei. Oricum, mi se pare ca esti cam tinerica pt cafea. Personal, am evitat-o tot timpul pt ca da dependenta.

O s-o rezolvi, adica nu o sa se mai vada. De disparut nu dispare complet, din pacate. Poti sa incerci si sauna, te ajuta sa elimini toxinele in exces, pe mine m-a ajutat mult cu celulita, din pacate am sensibilitate capilara deci nu ma prea pot apropia de ea.
Răspuns cu citat
  #279 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:41:21
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Să ştii că dă dependenţă. Am băut în vara asta şi deja simt că devin dependentă. Oricum, de când începe şcoala nu cred că mai am timp, fiindcă trebuie să iau micul dejun până la 7.30 şi nu mai am timp şi de cafea, iar după ce vin de la şcoală, ce rost/farmec are?
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
Răspuns cu citat
  #280 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 22:42:19
allys's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: `, Romania
Vârsta: 31
Date: 160cm, 66.6kg
Mesaje: 462
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 34 ori in 25 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

buna slabutelor
ma primiti sper si pe mine la o luna fara dulciuri...ar trebui sa fie si fara paine pt mine (chiar faina)..ca vad ca la asta cam cad prada tentatiei
pupici
__________________
Urmeaza-ti visul si fii increzatoare in ceea ce poti tu si doar tu! Restul vine de la sine
Durează 4 săptămâni până observi tu însuți transformare corpului tău.
Durează 8 săptămâni să observe familia și prietenii, iar dupa 12 săptămâni va observa și restul lumii.
Continuă cu tupeu!


Challenge accepted by Ally!
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
concurs, dieta, diete, dulciuri, kilograme, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
O luna fara dulciuri!! Partea IV anqutz Concurs "O luna fara dulciuri" 359 01 iun 2013 19:44:05
O luna fara dulciuri!! Partea III anqutz Concurs "O luna fara dulciuri" 214 07 aug 2010 09:14:58
O luna fara dulciuri!!! Partea II anna maria Concurs "O luna fara dulciuri" 285 28 iun 2010 23:09:26
O luna fara dulciuri!!! anqutz Concurs "O luna fara dulciuri" 607 12 apr 2010 06:59:17
Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna V (17 august - 14 septembrie) Slabuta Concursuri 406 14 sep 2009 19:16:17

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole