View Single Post
  #2750 (permalink)  
Vechi 20 mai 2016, 10:18:53
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Lidiuta

"Mintea va tăcea după ce mănânci. Până a doua zi, când reiei ciclul neliniştii şi al frustrării, de data aceasta mărit, pentru că “ai călcat în străchini” aseară."

Fraza aceasta cred ca a fost scrisa special pentru mine.
De multe ori am venit nemultumita de la serviciu si mi-am luat 3 prajituri de la cofetarie sau multa ciocolata. Depaseam cu mult senzatia de satietate si eu continuam sa mananc.
Uneori regretele apareau chiar imediat dupa ce terminam farfuria de prajituri si intr-adevar , mult mai intense.
Nici problemele nu le rezolv asa si in plus mai capat si dezamagirea pe plan personal ca nu arat cum imi doresc.
Suntr frustrata cand vad o doamna la sala cu fata de liceu, care desi este miniona este extrem de bine proportionata si tonifiata. Si imi spunea zilele trecute, ca ea dupa sala (pe la 9 -10 seara) ea mananca si prajituri. De la pizza sau alte preparate de acest gen, nu se abtine.
Dar asta este, trebuie sa ma resemnez, sa accept faptul ca nu am fost dotata de la natura cu un astfel de metabolism.
Sa accept ca trebuie sa mananc sanatos si sa fac sport ptr a fi multumita de imaginea din oglinda.
Si in special sa invat ca satisfactia data pe moment de zaharul din prajituri sau altele este atat de efemera.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
alina_neamt (25 mai 2016), Aness (20 mai 2016), butterfly30 (20 mai 2016)