View Single Post
  #2752 (permalink)  
Vechi 02 iun 2016, 22:16:15
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Michelina, daca nu as scrie in jurnal meniul din fiecare zi si sportul, nu as reusi nici macar sa ma mentin unde sunt.
Daca nu scriu, sa vad concret ce fac, risc ca o zi sa mananc corect si 3 zile sa mananc prajituri pana nu mai pot.

Asa am facut si acum 3 ani. Dupa ce slabisem si am vazut ca arat bine, am inceput sa mananc orice azi cu gandul ca de maine ma disciplinez. Si in aroximativ o luna si jumatate am stricat tot ce obtinusem.
La fel si in toamna trecuta, am fost 2 luni la sala, am scris ce mananc si dupa ce am primit complimente de la toata lumea, cam de pe la jumatatea lui noiembrie am inceput sa ma impiedic la cofetaria de langa casa. Tot pe principiul, ca de luni ma fac fata serioasa si mananc corect.

Si uite asa am ajuns in iunie.
Eu trebuie sa vad concret, cu multe culori ca sa ma izbeasca in fata, ce mananc si ce sport fac.

Sper ca tot scriind, dupa o perioada de timp sa devina un stil de viata si sa mi se para firesc sa mananc sanatos si sa fac sport.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Q88:
alina_neamt (03 iun 2016), butterfly30 (02 iun 2016), lidiuta (03 iun 2016), Michelina (03 iun 2016)